Dr. Birutė Miškinienė: priėmimas parodė, jog VU Verslo mokyklos pasirinkta verslumo ugdymo strategija jau duoda rezultatus

Pagrindinis LAMA BPO priėmimas aiškiai parodė, jog nors Lietuvoje studentų skaičius mažėja, tačiau  norinčių studijuoti kai kurias studijų programas tik didėja. VU Verslo mokyklos siūlomomis verslo programomis šiais metais susidomėjimas itin išaugo. Plačiau apie šias tendencijas savo įžvalgomis dalinasi VU Verslo mokyklos direktorė dr. Birutė Miškinienė.

Šiais metais VU Verslo mokyklos priėmimas žymiai išaugo. Kaip manote, kodėl?

Dabar, pasibaigus LAMA BO I ir II etapui, mes jau turime 30 proc. daugiau lietuvių ir užsienio studentų, lyginant su viso praėjusių metų priėmimo rezultatais. Šis augimas rodo, jog VU Verslo mokyklos pasirinkta verslumo kompetencijų ugdymo strategija pasiteisino su kaupu – vis daugiau jaunų žmonių nori dirbti sau, kurti naujas veiklas, savo idėjas ir hobius paversti verslais ir kartu būti savo sprendimų priėmimo šeimininkais. Manome, jog galutiniai rezultatai bus dar geresni, nes priėmimas nesibaigė – norintys studijuoti bakalauro ir magistro studijose dar gali dalyvauti papildomuose priėmimuose.

Kokie studentai renkasi verslo studijas?

Studijas Verslo mokykloje, kiek pastebėjome, renkasi aktyvūs, savimi pasitikintys, gabūs stojantieji. Nemažai studentų Verslo mokykloje yra iš šeimos verslų – jie ateina pagilinti jau turimų ir įgyti naujų verslo žinių, kad galėtų laikui bėgant perimti ir plėtoti šeimos verslus. Šiais metais žymiai išaugo ir užsienio studentų skaičius – studijas nuo rugsėjo pradės iš Kinijos, Baltarusijos, Irano, Ukrainos, Italijos, Pietų Korėjos bei kitų valstybių atvykę studentai. Studijos tarpkultūrinėje aplinkoje itin daug duoda studentams, nes jie ne tik užmezga naujus ryšius, tačiau ir įgyja labai svarbių tarpkultūrinių kompetencijų, kurias vėliau gali taikyti ne tik asmeninėje, bet ir profesinėje aplinkoje.

Šių metų LAMA BPO priėmimo rezultatai taip pat parodė, jog stojantieji ypatingai susidomėjo studijomis anglų kalba – šiame priėmimo etape jau yra beveik dvigubai daugiau studentų, kurie studijuos Tarptautinį verslą anglų kalba, lyginant su praėjusių metų viso priėmimo rezultatais. Džiugu, kad jie suvokia šių studijų naudą ir vertę – jos atveria dar platesnes galimybes siekiant karjeros ir verslo plėtros globalioje aplinkoje.

Kuo pasižymi verslo studijos?

Verslo mokykloje studentai įgyja ne tik bendrąjį universitetinį išsilavinimą, kuris plečia akiratį, bet ir labai konkrečias praktines žinias. Dažnai sulaukiame iš stojančiųjų klausimo, kuo mūsų studijos yra išskirtinės? Atsakymas paprastas – jos stipriai orientuotos į praktiką ir verslumo kompetencijų ugdymą. Mūsų dėstytojai yra savo sričių profesionalai, turintys ilgametę praktinę patirtį, kuria dalinasi su studentais. Mūsų studijose teoriją „tikrina“ verslumo modeliai ir praktika. Tame ir slypi verslo mokyklų specifika – studijos čia sėkmingai derina aukštąjį išsilavinimą su praktinių verslo žinių ir svarbių verslumo gebėjimų įgijimu. Verslo studijų procesas orientuotas į mūsų vertybes – verslumą, kūrybingumą ir inovatyvumą. Stengiamės ugdyti socialiai atsakingus, aplinkai draugiškus būsimus ir esamus verslo profesionalus.