Verslo mokykla dalyvauja tarptautiniame Baltijos jūros regiono projekte

Vilniaus universiteto verslo mokykla dalyvauja tarptautiniame projekte The Baltic Sea Underground Innovation Network  (BSUIN). Šio projekto pagrindinis tikslas – išvystyti Baltijos jūros regione esančių požeminių laboratorijų tinklą ir plėsti jų teikiamas galimybes verslui ir inovacijų kūrimui. Dėl unikalios aplinkos (kai kurios laboratorijos įsikūrusios 1,5 km po žeme), šiose laboratorijose gali būti atliekami ne tik įvairūs moksliniai tyrimai, tačiau ir sukuriama puiki aplinka verslui, pavyzdžiui, kurti ir tobulinti kasybai ir tunelių konstrukcijai skirtas technologijas, testuoti radiacijos apsaugos sistemas, auginti maistui skirtus produktus be aplinkos poveikio ir pan.

Šiame projekte dalyvauja 14 partnerių bei dar 15 asocijuotų organizacijų iš 9 Baltijos jūros regiono valstybių. Verslo mokykla projekte yra atsakinga už verslo analizės sritį, projekto informacijos sklaidą bei BSUIN tinklo pasiūlymo paketo sukūrimą tolimesnei sklaidai.

Projekto metu užmegzti nauji ryšiai bei partnerystės užtikrins Verslo mokyklos ir viso Vilniaus universiteto įsitraukimą į tęstines veiklas bei naujus projektus bei išplės tarptautinių ryšių tinklą, o mūsų ekspertai įgys naujos ir naudingos patirties dirbant kartu su užsienio partneriais.

Rugsėjo 25-27 d. Oulu mieste (Suomijoje) jau vyko pirminis projekto dalyvių susitikimas. Jo metu vyko ne tik intensyvus projekto veiklų planavimas, bet ir visi dalyviai turėjo galimybę gyvai nuvykti į Pyhäsalmi kasyklą bei pamatyti 1,5 km gylyje po žeme įsikūrusią „Callio Lab“ mokslo laboratoriją ir joje vykdomas veiklas.