Ar žinote, kas yra „InsurTech“? – dr. A. Lezgovko ir V. Janulytės straipsnis

Turbūt visi jau esame girdėję plačiai išplitusią sąvoką „FinTech“, tačiau ar esate girdėję apie „InsurTech“? Plačiau apie naujai vartojamą sąvoką, jos ypatumus ir perspektyvas savo straipsnyje pristato VU Verslo mokyklos dėstytoja dr. Aleksandra Lezgovko ir studentė Viktorija Janulytė.

„FinTech“ yra skaitmeninės ekonomikos dalis, taikanti naujas technologijas finansinių paslaugų sektoriaus veiklai pagerinti. Tai naujos programos ir aplikacijos, procesai, produktai ar verslo modeliai, sudaryti iš vienos ar daugiau papildomų finansinių paslaugų ir teikiamos internetu. Paslaugas vienu metu gali teikti įvairūs nepriklausomi paslaugų teikėjai, paprastai turintys bent vieną licencijuotą banką ar draudimo bendrovę. Pagrindinis „FinTech“ įmonių bruožas yra gebėjimas kurti naujoves ir pritaikyti jas finansinių paslaugų rinkoje.

Viena iš „FinTech“ šakų yra „InsurTech“, kurios pagrindinis bruožas yra inovacinių technologijų taikymas sprendžiant draudimo pramonės problemas, teikiant geresnes paslaugas galutiniam vartotojui. Šiuolaikines pagrindinės problemos sudaro draudimo įmonių veiklos neefektyvumas, žinių, išteklių ir norų trūkumas ieškant ir pritaikant naujas skaitmeninės ekonomikos galimybes.

Daugiau įdomių straipsnio įžvalgų kviečiame skaityti čia: draudimas.com