MBA Entrepreneurship studentų socialinės antreprenerystės patirtis Nyderlanduose

MBA Entrepreneurship studentai, studijų vizito metu pasirinkę socialinės antreprenerystės kryptį, vyko į Nyderlandus, Roterdamo verslo mokyklą, ir dalyvavo savaitės trukmės „Pressure Cooker“ programoje. Į ją susirinko 160 žmonių iš beveik 40 pasaulio šalių: Nyderlandų, Argentinos, Indonezijos, Brazilijos, Islandijos, Kinijos, Indijos, Vietnamo ir kitų.

„Ši savaitė ypatinga tuo, jog skirtingas kultūras, sritis atstovaujantys ir skirtingas patirtis turintys asmenys turėjo per labai trumpą laiką ne tik išmokti dirbti kartu, tačiau ir sukurti bendrą rezultatą –žiedinės ekonomikos principais paremtą verslo modelį, kuris padėtų Roterdamo miestui spręsti aktualius su klimato kaita susijusius klausimus. Tai buvo labai įdomus ir įsimintinas mokymosi procesas“ – teigia MBA Entrepreneurship programos dėstytoja, VU Verslo mokyklos partnerystės doc. Eglė Daunienė, kartu su studentais dalyvavusi „Pressure Cooker“ programoje.

Pirmąją programos dieną studentai atsitiktine tvarka buvo suskirstyti 4-5 žmonių komandomis.  Ketvirtą programos dieną komandos turėjo atiduoti komisijai dviejų minučių video filmukus, pristatančius jų siūlomą sprendimą. Iš visų komandų buvo išrinkti penki geriausi pristatymai, kurie finalinę dieną galėjo pristatyti savo sprendimus gyvai.

„Patiko dalyvauti procese, kai per labai trumpą laiką visiškai nepažįstami ir skirtingi žmonės susiburia ir dinamiškoje aplinkoje vysto produkto koncepciją. Suvokiau, kad bendradarbiavimas komandoje ir vienas kito papildymas gali atnešti visai netikėtų ir puikių rezultatų“ – teigia Marius Sugentaitis, MBA Entrepreneurship studijų programos studentas, kurio komandos idėja pateko į dešimtuką geriausiųjų. Komanda nugalėtoja, kuriai priklausė MBA Entrepreneurship studentė Julita Minalgaitė, pasiūlė inovatyvų sprendimą aktualiai vietos problemai spręsti – pamatams-poliams, trūnijantiems dėl  svyruojančio vandens lygio, atkurti naudoti cementą, kurio gamybos procese naudojamos išmetamosios dujos.

MBA Entrepreneurship studijos suteikia galimybę ne tik studijuoti ir mokytis daugiakultūrėje aplinkoje, įgyti tarpkultūrinės komunikacijos ir darbo tokioje komandoje įgūdžių, tačiau ir sukuria sinergiją bei žinių mainus tarp skirtingų sričių ekspertų.