„Edtech Hackathone“ – ateities švietimo technologijų idėjos

Vilniaus universiteto Verslo mokykla spalio 19-20 dienomis organizavo „Edtech Hackathoną“ – 36 valandas trukusį renginį, kurio metu susibūrusios komandos generavo idėjas ir kūrė inovatyvius švietimo technologijų sprendimus.

Dalyviai, padedami tarptautinės  mentorių komandos, intensyviai dirbo dvi dienas ir pristatė inovatyvias idėjas bei jų įgyvendinimo planus. Pirmoji vieta, komisijos sprendimu, atiteko komandai „Eduko“, kurių idėja – personalizuota studijų tinkinimo sistema. Antroji vieta atiteko komandai „Lifely” ir jų vystomai modernių sprendimų  vaikų linijos idėjos plėtrai. Trečiąją vietą užėmė „Virtual school“ – virtuali klasė su papildyta realybe.

„Laimėjimo dieną apėmė labai teigiamos emocijos – džiaugsmas ir euforija – nes iš tikrųjų nesitikėjome laimėti, ypač kai kitų dalyvavusių kolegų idėjos buvo irgi labai geros ir įdomios. Tačiau dabar jau „nusileidome ant žemės“ ir aršiai kibome į darbus. Labai norėtume padėkoti organizatoriams, rėmėjams, mentoriams ir kolegoms už šį renginį” – savo įspūdžiais dalijasi Tomas Indriūnas, vienas iš laimėjusios komandos „Eduko” narių.

„Edtech Hackathone“ iš viso dalyvavo 12 komandų, inovatyvias idėjas pristatė 11 iš jų. Komisiją sudarė verslo, finansų ir investicijų, startuolių sektoriuose gerai žinomi žmonės: Andrius Milinavičius, „Baltic Sandbox“ įkūrėjas ir verslo plėtros vadovas, Rita Sakus ir Martynas Kandzeras, LitBAN valdybos nariai, dr. Birutė Miškinienė, VU Verslo mokyklos vadovė  ir Tadas Gudaitis, „Swedbank investicijų valdymo“ direktorius ir VU Verslo mokyklos profesorius.

„Smagu, jog švietimo technologijų temai skirtas hakatonas sudomino ne tik Vilniaus universiteto studentus, bet ir dalyvius iš įvairių pasaulio šalių, norinčius ir galinčius prisidėti prie švietimo gerinimo. Taip pat įsitikinome, jog auga socialiai atsakinga jaunoji karta, siekianti technologijų pagalba mažinti atskirtį, užtikrinti lygias galimybes mokytis ir lavintis – komandoje „Lituanica X“ dalis dalyvių buvo vos 12 metų, tačiau tai jiems nesutrukdė pelnyti komisijos simpatijų prizą ir nustebinti visus savo idėja bei anglų kalbos žiniomis. Labai didžiuojamės visais dalyviais ir rėmėjais, kurie prisideda prie mūsų iniciatyvos įgyvendinimo“ – teigia VU Verslo mokyklos vadovė dr. Birutė Miškinienė.

Pirmąją vietą užėmusi komanda laimėjo 3 mėnesių narystę Saulėtekio slėnio „Work‘inn“ bendradarbystės erdvėje, kvietimą pristatyti savo idėją Lietuvos verslo angelų asociacijos LitBAN renginyje, taip pat kvietimą dalyvauti „Erasmus for Young Entrepreneurs“ programoje. Antroji vieta buvo apdovanota kvietimu dalyvauti „ChangeMakers`ON“ „Boost Camp 2020“, o trečiąją vietą užėmusi komanda dalyvaus „ChangeMakers`ON“ organizuojamame hakatone.

Daugiau „EdTech Hackathono“ akimirkų:

.