PRIĖMIMAS
Iš ko susideda konkursinis balas?
Stojant į VU Verslo mokyklos programas, konkursinis balas susideda iš šių dalykų:
EGZAMINAI | KOEFICIENTAS |
Matematika | 0.4 |
Lietuvių k. ir literatūra | 0.2 |
Egzaminai arba metiniai pažymiai | |
Istorija arba informacinės technologijos, arba geografija, arba užsienio kalba | 0.2 |
Bet kuris dalykas, nesutampantis su kitai dalykais | 0.2 |
Stojant į valstybės finansuojamą vietą
Stojant į valstybės finansuojamą vietą
Vidurinį išsilavinimą įgysiantiems 2021 m. reikia atitikti šiuos reikalavimus:
1. Išlaikyti tris valstybinius brandos egzaminus:
- Lietuvių kalbos ir literatūros;
- Matematikos;
- Stojančiojo laisvai pasirinktą valstybinį brandos egzaminą.
2. Penkių geriausių metinių dalykų (A ir B lygio) įvertinimų vidurkis turi būti ne mažesnis nei 7. Įskaitomi dalykai:
- lietuvių kalba ir literatūra;
- gimtoji kalba (baltarusių arba lenkų, arba rusų, arba vokiečių);
- užsienio kalba;
- matematika;
- istorija arba geografija, arba integruotas istorijos ir geografijos kursas;
- biologija arba fizika, arba chemija, arba integruotas gamtos mokslų kursas;
- meno arba technologijų krypties dalykas;
- bendrojo fizinio ugdymo arba pasirinktos sporto šakos dalykas.
Stojančiųjų į valstybės finansuojamą vietą konkursinis balas turi būti ne mažesnis nei nustatytas Vilniaus universiteto. Minimalus 2021 m. konkursinis balas dar nenustatytas, bus paskelbtas artėjant priėmimui (2020 m. buvo nustatytas 5,4).
Stojant į valstybės nefinansuojamą vietą
Stojantysis turi būti išlaikęs bent vieną valstybinį egzaminą.
Stojančiųjų į valstybės nefinansuojamą vietą konkursinis balas turi būti ne mažesnis nei nustatytas Vilniaus universiteto. Minimalus 2021 m. konkursinis balas dar nenustatytas, bus paskelbtas artėjant priėmimui (2020 m. buvo nustatytas 5,4).
Kokį balą turiu turėti, jei noriu studijuoti VF vietoje?
Kiekvienais metai stojančiųjų, kviečiamų į valstybės finansuojamas vietas konkursinis balas gali kisti, nes priklauso nuo egzaminų išlaikymo lygio, kitų stojančiųjų balų ir kt. Dėl šios priežasties vadovautis ankstesnių metų kviečiamųjų į valstybės finansuojamas vietas balais nepatartina, jie gali būti tik orientaciniai.
Už ką galiu gauti papildomus balus?
Papildomi balai gali būti pridedami:
- už bazinius karinius mokymus;
- už motyvacijos vertinimą stojant į ugdymo mokslų studijų programas;
- už baigtą profesinio mokymo programą su pagyrimu (būtinai turi būti ta pati studijų sritis);
- už dalyvavimą tarptautinėje arba nacionalinėje savanoriškoje veikloje, kuri yra ne trumpesnė nei 3 mėn. (atliekama pagal programą, baigus mokyklą, nestudijuojant ir nedirbant). Įskaitoma veikla nurodyta jaunimogarantijos.lt ;
- už I arba II dalyko brandos darbo nr. mažesnį nei 9 įvertinimą;
- už olimpiadų ir konkursų I-III vietų laimėjimą 10-12 klasėse (olimpiados ir konkursai, už kuriuos pridedami papildomi balai, nurodomi LAMA BPO).
Papildomus balus, stojant į valstybės nefinansuojamas studijų vietas Verslo mokyklos studijų programose galima gauti tie moksleiviai, kurie:
- yra baigę Verslo mokyklos (anksčiau – Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokyklos) Verslumo akademiją ir stoja į Verslo mokyklos studijų programas – prie konkursinio balo papildomai pridedama 0,5 balo.
- yra baigę Junior Achievement Mokomųjų mokinių bendrovių (MMB) programą arba išklausę kursą „Ekonomika ir verslas“ ir stoja į Verslo mokyklos studijų programas – prie konkursinio balo papildomai pridedama 0,5 balo.
- yra baigę Junior Achievement Mokomųjų mokinių bendrovių (MMB) programą ir turi Junior Achievement Verslumo įgūdžių pasą ir stoja į Verslo mokyklos studijų programas – prie konkursinio balo papildomai pridedamas 1 balas.
Kokį diplomą gausiu baigęs studijas?
Studijos Vilniaus universitete baigiamos įvykdžius visus pasirinktos studijų programos reikalavimus. Baigusiems studijas studentams išduodamas tai patvirtinantis Vilniaus universiteto diplomas.
Aktuali informacija tėvams
VU Verslo mokykla yar sąlyginai nedidelis Vilniaus universiteto fakultetas. Dėl šios priežasties galime skirti pakankamai dėmesio kiekvienam studentui, kuriam to reikia.
Kiekviena studijų programa turi savo akademinę konsultantę, kuri padeda studentams ir juos globoja. Padėsime išspręsti visus Jūsų vaikui kilusius klausimus, svarbiausia, kad jis ateitų pasikalbėti. Visada siekiame padėti, patarti ir nukreipti, rasti geriausią sprendimą. Norime, kad studijos Jūsų vaikui būtų kuo sklandesnės, užtikrintų ne tik gautas žinias ir bakaluro diplomą, tačiau ir atneštų daug gerų emocijų, įspūdžių ir atsiminimų.
Tad dar iki studijų labai kviečiame pasikalbėti prie kavos puodelio ne tik būsimus studentus, tačiau ir Jus - kad jaustumėtės ramūs dėl savo vaikų.
ĮMOKOS IR FINANSAVIMO GALIMYBĖS
Įstojau į VNF vietą. Ar galiu sumokėti dalimis ar atidėti studijų įmoką?
Taip. Studijų įmoką galima išskaidyti ir mokėti dalimis per tris naujojo semestro mėnesius. Norint studijų įmoką mokėti dalimis, studentas turėtų pateikti prašymą (VU eStudentas aplinkoje, aplikacijoje ePRAŠYMAI).
Įmokos už studijas mokėjimą (visą sumą) taip pat galima prašyti atidėti trims mėnesiams. Prašymą galima užpildyti VU informacinėje sistemoje.
Įstojau į VNF vietą. Ar galiu vėliau pereiti į VF?
Taip, tokia galimybė yra. Po rotacijos (ji vykdoma kartą per metus) daliai studentų netekus valstybės finansavimo studijoms, gali atsirasti laisvų valstybės finansuojamų vietų. Pagal skelbiamas laisvas finansuojamas studijų vietas, toje pačioje studijų formoje, toje pačioje studijų kryptyje tame pačiame kurse valstybės nefinansuojamoje vietoje studijuojantys ir gero mokymosi kriterijus atitinkantys studentai gali pretenduoti užimti valstybės finansuojamas vietas.
Studijų įmokos finansavimo galimybės
Visą informaciją apie studijų įmokos finansavimo galimybes gali rasti štai čia: https://www.vu.lt/studijos/studentams/finansai/imokos-uz-studijas-paskolos
PRIĖMIMAS
Kokia konkursinio balo sandara?
Konkursinis balas skaičiuojamas pagal šią formulę:
VS*0,3 + D*0,2 + P*0,5
VS – diplomo priedėlio (priedo) pažymių, išskyrus baigiamojo darbo ar/ir baigiamojo(-ųjų) egzamino(-ų) pažymį(-ius), svertinis vidurkis;
D – baigiamojo darbo ar/ir baigiamojo egzamino pažymys (pažymių vidurkis) arba baigiamųjų egzaminų pažymių vidurkis;
P – motyvacinio pokalbio įvertinimas.
Stojantieji į MBA Entrepreneurship studijų programą taip pat turi turėti ne trumpesnę kaip 3 metų darbo patirtį.
Ką turėčiau žinoti apie motyvacinį pokalbį?
Motyvacinis pokalbis yra skirtas susiderinti studijų lūkesčius. Jis vykdomas individualiai suderintu laiku su stojančiuoju. Jo trukmė – apie 20 min.
Visų stojančiųjų iki motyvacinio pokalbio prašome atsiųsti gyvenimo aprašymą bei motyvacinį laišką, jog motyvacinio pokalbio komisija iki motyvacinio pokalbio susipažintų su stojančiuoju ir galėtų pasirengti tikslinius klausimus.
Jeigu esu baigęs kitos krypties (ne verslo, ekonomikos krypčių grupių) studijas, ar galiu dalyvauti priėmime?
Taip, galima, tik reikia atitikti vieną iš šių kriterijų:
- turėti universitetinio bakalauro kvalifikacinį laipsnį arba jam prilygstantį universitetinį kitos krypties išsilavinimą liudijantį diplomą ir būti išklausius ne mažiau kaip 20 kreditų verslo ir/arba ekonomikos dalykų;
- turėti bakalauro kvalifikacinį laipsnį arba jam prilygstantį universitetinį kitos krypties išsilavinimą liudijantį diplomą ir po bakalauro studijų baigimo turėti ne trumpesnę kaip vienerių metų darbo patirtį su pageidaujama/ketinama studijuoti studijų programa susijusioje srityje.
ĮMOKOS IR FINANSAVIMO GALIMYBĖS
Įstojau į VNF vietą. Ar galiu mokėti dalimis ar atidėti studijų įmoką?
Taip. Studijų įmoką galima išskaidyti ir mokėti dalimis per tris naujojo semestro mėnesius. Norint studijų įmoką mokėti dalimis, studentas turėtų pateikti prašymą (VU informacinėje sistemoje, aplikacijoje ePRAŠYMAI).
Įmokos už studijas mokėjimą (visą sumą) taip pat galima prašyti atidėti trims mėnesiams. Prašymą galima užpildyti VU informacinėje sistemoje.
Studijų įmokos finansavimo galimybės
Visą informaciją apie studijų įmokos finansavimo galimybes gali rasti štai čia https://www.vu.lt/studijos/studentams/finansai/imokos-uz-studijas-paskolos