PRIĖMIMAS
Iš ko susideda konkursinis balas?
Iš ko susideda konkursinis balas?
Konkursinis balas numato, kokie mokomieji dalykai yra svarbūs, norint įstoti į pasirinktą studijų programą, o jo dydis parodo, kurioje vietoje tarp į tą pačią studijų programą pretenduojančių stojančiųjų yra asmuo. Konkursinio balo sandarą galima rasti kiekvienos studijų programos apraše. Prie konkursinio balo gali būti pridedami ir papildomi balai.
Stojant į VU Verslo mokyklos bakalauro programas, konkursinis balas susideda iš šių dalykų:
EGZAMINAI | KOEFICIENTAS |
Matematika | 0.4 |
Lietuvių k. ir literatūra | 0.2 |
Egzaminai arba metiniai pažymiai | |
Istorija arba informacinės technologijos, arba geografija, arba užsienio kalba | 0.2 |
Bet kuris dalykas, nesutampantis su kitai dalykais | 0.2 |
Reikia būti išlaikius 3 privalomus valstybinius brandos egzaminus (matematikos, lietuvių k. ir literatūros ir laisvai pasirinktą egzaminą). Šių trijų valstybinių brandos egzaminų (VBE) vidurkis turi būti ne mažesnis negu pagrindinis pasiekimų lygmuo, t. y. 36 balai.
Stojančiųjų konkursinis balas turi būti ne mažesnis nei nustatytas Vilniaus universiteto.
Minimalus 2024 m. konkursinis balas 5.
https://www.vm.vu.lt/duk#koki-bala-turiu-tureti-jei-noriu-studijuoti-vf-vietoje
Kokį balą turiu turėti, jei noriu studijuoti VF vietoje?
Kiekvienais metai stojančiųjų, kviečiamų į valstybės finansuojamas vietas konkursinis balas gali kisti, nes priklauso nuo egzaminų išlaikymo lygio, kitų stojančiųjų balų ir kt. Dėl šios priežasties vadovautis ankstesnių metų kviečiamųjų į valstybės finansuojamas vietas balais nepatartina, jie gali būti tik orientaciniai.
Susipažinti su 2023 m. įstojusiųjų į bakalauro ir vientisąsias studijas mažiausiais konkursiniais balais galite paspaudę nuorodą čia.
Savo konkursinį balą galite susiskaičiuoti pasinaudojus LAMA BPO Konkursinio balo skaičiuokle.
Ar galiu pasirinkti, kokie dalykai bus įtraukiami į konkursinio balo sandarą?
Stojantysis pats negali pasirinkti, kokie dalykai bus skaičiuojami į konkursinį balą - jį skaičiuoja sistema, kuri automatiškai parenka rezultatus, palankiausius stojančiojo konkursiniam balui.
Už ką galiu gauti papildomus balus?
Stojant į valstybės finansuojamas (VF), valstybės nefinansuojamas (VNF) ir valstybės nefinansuojamas studijų vietas su stipendija (VNF/ST) prie apskaičiuoto konkursinio balo gali būti pridedami papildomi balai. Informaciją, kokie balai yra pridedami, galite rasti čia.
Papildomus balus, stojant į valstybės nefinansuojamas studijų vietas (VNF) Verslo mokyklos studijų programose gali gauti tie moksleiviai, kurie:
- yra baigę Verslo mokyklos (anksčiau – Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokyklos) Verslumo akademiją ir stoja į Verslo mokyklos studijų programas – prie konkursinio balo papildomai pridedama 0,5 balo.
- yra baigę Junior Achievement Mokomųjų mokinių bendrovių (MMB) programą arba išklausę kursą „Ekonomika ir verslas“ ir stoja į Verslo mokyklos studijų programas – prie konkursinio balo papildomai pridedama 0,5 balo.
- yra baigę Junior Achievement Mokomųjų mokinių bendrovių (MMB) programą ir turi Junior Achievement Verslumo įgūdžių pasą ir stoja į Verslo mokyklos studijų programas – prie konkursinio balo papildomai pridedamas 1 balas.
Kas yra valstybės nefinansuojama vieta su studijų stipendija(VNF/ST)?
Kas yra valstybės nefinansuojama vieta su studijų stipendija (VNF/ST)?
Stojantieji į bakalauro ir vientisąsias studijas gali pretenduoti į valstybės finansuojamas (VF), valstybės nefinansuojamas (VNF) ir valstybės nefinansuojamas vietas su studijų stipendija (VNF/ST).
Asmenims, pretenduojantiems į valstybės nefinansuojamas vietas su studijų stipendija (VNF/ST) yra taikomi tokie patys minimalieji reikalavimai, kaip ir stojantiems į valstybės finansuojamas (VF) vietas.
Studijų stipendija padengia norminę studijų kainą. Norminė studijų kaina kai kuriose studijų programose gali būti mažesnė už Vilniaus universiteto nustatytą studijų kainą - tokiu atveju studentams reikėtų sumokėti skirtumą, kurio nepadengia studijų stipendija.
Įstojusiesiems į valstybės nefinansuojamą vietą su studijų stipendija (VNF/ST), labai svarbu laiku pateikti prašymą studijų stipendijai gauti. Prašymai paprastai yra pateikiami rugpjūčio pabaigoje – rugsėjo viduryje Valstybinio studijų fondo www.vsf.lrv.lt interneto puslapyje. Nepateikus prašymo nurodytu metu stipendija nėra skiriama ir studentas lieka studijuoti valstybės nefinansuojamoje vietoje.
Studijų stipendijos (ST) neturi teisės gauti asmenys:
- Priimti į valstybės finansuojamas (VF) studijų vietas;
- Pakartotinai studijuojantys pagal tos pačios arba žemesnės pakopos studijų programą, jeigu daugiau nei pusę ankstesnių studijų laikotarpio gavo studijų stipendiją;
- Neturintys teisės užimti valstybės finansuojamų (VF) studijų vietų ar gauti studijų kainos kompensacijos (už tuos studijų laikotarpius, už kuriuos gavo studijų stipendiją (ST)) pagal LR mokslo ir studijų įstatymą.
Kokį diplomą gausiu baigęs studijas?
Studijos Vilniaus universitete baigiamos įvykdžius visus pasirinktos studijų programos reikalavimus. Baigusiems studijas studentams išduodamas tai patvirtinantis Vilniaus universiteto diplomas.
Aktuali informacija tėvams
VU Verslo mokykla yra sąlyginai nedidelis Vilniaus universiteto fakultetas. Dėl šios priežasties galime skirti pakankamai dėmesio kiekvienam studentui, kuriam to reikia.
Kiekviena studijų programa turi savo studijų koordinatorę, kuri padeda studentams ir juos globoja. Visada siekiame padėti, patarti ir nukreipti, rasti geriausią sprendimą. Norime, kad studijos Jūsų vaikui būtų kuo sklandesnės, užtikrintų ne tik gautas žinias ir bakalauro diplomą, tačiau ir atneštų daug gerų emocijų, įspūdžių ir atsiminimų.
Tad dar iki studijų labai kviečiame pasikalbėti prie kavos puodelio ne tik būsimus studentus, tačiau ir Jus - kad jaustumėtės ramūs dėl savo vaikų.
ĮMOKOS IR FINANSAVIMO GALIMYBĖS
Įstojau į VNF vietą. Ar galiu sumokėti dalimis ar atidėti studijų įmoką?
Taip. Studijų įmoką galima išskaidyti ir mokėti dalimis per tris naujojo semestro mėnesius. Norint studijų įmoką mokėti dalimis, studentas turėtų pateikti prašymą (VU eStudentas aplinkoje, aplikacijoje ePRAŠYMAI).
Įmokos už studijas mokėjimą (visą sumą) taip pat galima prašyti atidėti trims mėnesiams. Prašymą galima užpildyti VU informacinėje sistemoje.
Įstojau į VNF vietą. Ar galiu vėliau pereiti į VF?
Taip, tokia galimybė yra. Po rotacijos (ji vykdoma kartą per metus) daliai studentų netekus valstybės finansavimo studijoms, gali atsirasti laisvų valstybės finansuojamų vietų. Pagal skelbiamas laisvas finansuojamas studijų vietas, toje pačioje studijų formoje, toje pačioje studijų kryptyje tame pačiame kurse valstybės nefinansuojamoje vietoje studijuojantys ir gero mokymosi kriterijus atitinkantys studentai gali pretenduoti užimti valstybės finansuojamas vietas.
Studijų įmokos finansavimo galimybės
Visą informaciją apie studijų įmokos finansavimo galimybes gali rasti štai čia: https://www.vu.lt/studijos/studentams/finansai/imokos-uz-studijas-paskolos taip pat čia
PRIĖMIMAS
Kokia konkursinio balo sandara?
Stojant į Aukštųjų technologijų verslas, Skaitmeninė rinkodara, Tarptautinė projektų vadyba ir Tvarūs verslo finansai ir investicijos konkursinis balas skaičiuojamas pagal šią formulę:
VS*0,5 + D*0,5
VS – diplomo priedėlio (priedo) pažymių, išskyrus baigiamojo darbo ar/ir baigiamojo(-ųjų) egzamino(-ų) pažymį(-ius), svertinis vidurkis;
D – baigiamojo darbo ar/ir baigiamojo egzamino pažymys (pažymių vidurkis) arba baigiamųjų egzaminų pažymių vidurkis;
Stojantieji, baigę ne verslo ir viešosios vadybos krypčių grupės ar ne ekonomikos krypties bakalauro studijas, turi atitikti vieną iš reikalavimų: – būti išklausę ne mažiau kaip 20 kreditų verslo, vadybos ir (ar) ekonomikos dalykų arba turėti ne trumpesnę kaip vienerių metų darbo patirtį su ketinama studijuoti programa susijusioje
Stojant į MBA Antreprenerystė ir inovacijos konkursinis balas skaičiuojamas pagal šią formulę:
VS*0,3 + D*0,2 + MV*0,5
Stojantieji į MBA Antreprenerystė ir inovacijos studijų programą taip pat turi turėti ne trumpesnę kaip 3 metų vadybinę/vadovavimo darbo patirtį.
Jeigu esu baigęs kitos krypties (ne verslo, ekonomikos krypčių grupių) studijas, ar galiu dalyvauti priėmime?
Taip, galima, tik reikia atitikti vieną iš šių kriterijų:
- turėti universitetinio bakalauro kvalifikacinį laipsnį arba jam prilygstantį universitetinį kitos krypties išsilavinimą liudijantį diplomą ir būti išklausius ne mažiau kaip 20 kreditų verslo ir/arba ekonomikos dalykų;
- turėti bakalauro kvalifikacinį laipsnį arba jam prilygstantį universitetinį kitos krypties išsilavinimą liudijantį diplomą ir turėti ne trumpesnę kaip vienerių metų darbo patirtį su ketinama studijuoti programa susijusioje srityje.
Turiu aukštąjį neuniversitetinį išsilavinimą – ar galiu stoti į magistro studijas?
Stoti į MBA Antreprenerystė ir inovacijos gali baigę verslo ir viešosios vadybos studijų krypčių grupės ar ekonomikos studijų krypties profesinio bakalauro studijas ir turintys ne trumpesnę kaip trijų metų vadybinio darbo patirtį po studijų baigimo ir el. būdu pateikti tai įrodančius dokumentus.
Stojanti į Aukštųjų technologijų verslas, Skaitmeninė rinkodara, Tarptautinė projektų vadyba ir Tvarūs verslo finansai ir investicijos gali baigę verslo ir viešosios vadybos studijų krypčių grupės ar ekonomikos studijų krypties profesines bakalauro studijas bei papildomąsias studijas Vilniaus universiteto Verslo mokykloje, taip pat baigę Verslo ir viešosios vadybos studijų krypčių grupės ar ekonomikos studijų krypties profesinio bakalauro studijas (ne žemesniu nei 8 svertiniu vidurkiu) ir turintys ne trumpesnę nei 1 m. po studijų baigimo vadybinę ar verslo valdymo patirtį.
ĮMOKOS IR FINANSAVIMO GALIMYBĖS
Įstojau į VNF vietą. Ar galiu mokėti dalimis ar atidėti studijų įmoką?
Taip. Studijų įmoką galima išskaidyti ir mokėti dalimis per tris naujojo semestro mėnesius. Norint studijų įmoką mokėti dalimis, studentas turėtų pateikti prašymą (VU informacinėje sistemoje, aplikacijoje ePRAŠYMAI).
Įmokos už studijas mokėjimą (visą sumą) taip pat galima prašyti atidėti trims mėnesiams. Prašymą galima užpildyti VU informacinėje sistemoje.
Studijų įmokos finansavimo galimybės
Visą informaciją apie studijų įmokos finansavimo galimybes gali rasti štai čia https://www.vu.lt/studijos/studentams/finansai/imokos-uz-studijas-paskolos taip pat čia Finansavimas - VU Verslo mokyla
NESPĖJAU PASIRINKTI PASIRENKAMOJO DALYKO/BUS
EGZAMINŲ/ĮSKAITŲ PERLAIKYMAI IR SKOLOS
Kada vyksta egzaminų perlaikymai?
Perlaikymai vyksta pirmas dvi naujo semestro savaites – rugsėjo ir vasario mėnesiais.
Ką daryti susirgus egzamino/įskaitos laikymo/perlaikymo metu?
Ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo perlaikymo dienos akademinei konsultantei pristatyti neatvykimą pateisinantį dokumentą ir pateikti prašymą dėl egzamino/įskaitos laikymo/perlaikymo kitu laiku.
Jei per pagrindinį egzaminų laikymo laikotarpį neišlaikiau egzamino ir per perlaikymą nepavyko išlaikyti, ar dar turiu progą perlaikyti šį dalyką?
Taip, tokia galimybė yra. Po pagrindinio egzamino laikymo ir jo perlaikymo studentas turi teisę rinktis: 1. Laikyti egzaminą/įskaitą eksternu arba 2. Iš naujo kartoti dalyko kursą.
Kiek skolų turintis studentas šalinamas iš studentų sąrašų?
Studijų sutartis su studentu nutraukiama, kai po nemokamo perlaikymo laikotarpio turima daugiau nei 15 kreditų skolų arba akademinių skolų.
Kada skola yra laikoma skola ir akademine skola?
Akademinė skola – tai po egzamino/įskaitos turima skola, neišlaikius jos po perlaikymo eksternu ar kurso kartojimo.
Ar reikia mokėti už kurso kartojimą neišlaikius įskaitos?
Taip, reikia. Kurso kartojimo kaina priklauso nuo studijuojamos programos kainos.
Ar galima įskaityti kitoje Aukštojoje mokykloje jau studijuotą tokį pat ar panašų dalyką?
Taip, galima. Asmuo, pageidaujantis, kad būtų įskaityti studijų rezultatai, studijų koordinatorei pateikia akademinę pažymą (studijų pažymėjimą) apie išklausytus ir dalykų aprašus. Norimi įskaityti dalykai turi būti ne mažesni kaip 5 kreditų ir atitikti VU VM dalyko aprašą. Įskaitymą patvirtina studijų programos dalyko dėstytojas arba studijų programos vadovas.