Apie Studijas
|
Kodėl verta rinktis verslo studijas?
|
Sėkmingam verslui reikalinga ne tik originali idėja, bet ir kūrybiškas, inovatyvus jos įgyvendinimas. Šioje studijų programoje ugdomi veržlūs, verslūs, ryžtingi profesionalai, kurie drąsiai susidoros su iššūkiais versle.
Iš didelę patirtį turinčių dėstytojų semsiesi žinių, kaip sukurti ir valdyti socialiai atsakingą, etišką, sėkmingą verslą. Šiose studijose įgyti gebėjimai ir įgūdžiai bus vertinami bet kuriame versle.
|
Tavo pasirinkimai studijų metu |
Tarptautinio verslo studijų programoje įgysi verslo organizavimo, vadybos, ekonomikos žinių, taip pat turėsi galimybę įsigilinti į tokias sritis kaip verslo psichologija, derybų menas, tarptautinis protokolas ar lyderystė, kuriuos puikiai galėsi naudoti ne tik darbo sferoje, bet ir savo savo kasdieniame gyvenime. Studijų metu tu taip pat galėsi rinktis:
-
1 semestrą ar 1 metus studijuoti užsienyje pagal „Erasmus“ programą;
-
1 semestrą ar 1 metus studijuoti užsienyje pagal dvišalių mainų programą;
-
dalį studijų laikotarpio studijuoti mūsų partnerių universitetuose ir gauti dvigubą diplomą;
-
Praktiką (4 mėn.) atlikti Lietuvoje arba užsienyje ir įgyti dar daugiau praktinių įgūdžių.
Kiti pasirinkimai taip pat priklauso nuo tavęs – gal norėsi dalyvauti vasaros stovykloje užsienyje (pavyzdžiui, Pietų Korėjoje), gal papildomai universitete mokysiesi užsienio kalbų, dalyavusi mūsų organizuojamame hakatone, atliksi savanorišką praktiką, o gal aktyviai įsitrauksi į Studentų atstovybės ar sportinę, meninę, visuomeninę veiklą? Galimybių ir pasirinkimų yra tikrai daug!
Baigęs studijas arba jų metu sugebėsi įsilieti ne tik į Lietuvos, bet ir į užsienio verslus, suprasti skirtingas verslo kultūras. Gebėsi sukurti verslą nuo nulio ar svariai prisidėti prie bet kurio verslo sėkmingo gyvavimo.
VU VM studentams, įstojusiems 2025-2026 m. studentų priėmimo metu, t. y. nuo 2025 m. rudens studijų semestro, ir studijuojantiems valstybės nefinansuojamose vietose studijų įmoka gali būti mažinama iki norminės kainos už aukštus studijų rezultatus – studijų semestrą baigus studijų vidurkiu ne žemesniu nei 9,5 balo. Studijų rezultatai peržiūrimi kiekvieną semestrą.
Studijų dalykai

„Tarptautinio verslo“ studijų programa
Modulinė tarptautinio verslo programa skirta suteikti studentams žinių, įgūdžių ir kompetencijų, kurių jiems reikia norint sukurti, vystyti ir plėtoti verslą, esant neapibrėžtumui.
Pagrindinės šios studijų programos stiprybės:
• Antrepreneriškumu grįstas mokymasis – dėmesys antrepreneriškos mąstysenos ir įgūdžių ugdymui, būtinų kuriant ir vadovaujant nuosavam verslui.
• Modulinė struktūra, leidžianti lanksčiai pritaikyti mokymosi patirtį, studijuojant stambios apimties modulius, integruojančius aktualias temas ir vystančius konkrečias kompetencijas. Viename semestre studentai vietoje šešių 5 kr dalykų, studijuoja tris stambius 10 kr modulius.
• Iššūkių sprendimu grįstas mokymas(-is ) (CBL), leidžiantis studentams pritaikyti išmoktas sąvokas ir įgūdžius praktiniame ir aktualiame kontekste.
• Dėmesys tvariam verslumui, kuris padeda studentams suprasti socialinės ir aplinkosaugos atsakomybės svarbą verslo pasaulyje.
• Galimybė individualizuoti studijas per pasirenkamuosius kursus ir pritaikyti programą individualiems interesams ir tikslams.
Viena iš unikalių šios programos savybių yra iššūkių sprendimu ir projektais grįsto mokymosi įtraukimas į pagrindinio verslo kūrimo modulius kiekvieną semestrą. Šie moduliai apima antreprenerystės vadybą, tvarią ekonomiką, antreprenerystės tyrimus, antreprenerystę ir projektų bei verslo procesų valdymą. Šis metodas leidžia studentams pritaikyti išmoktas sąvokas ir įgūdžius praktiniame ir aktualiame kontekste, padedant jiems geriau suprasti ir įsisavinti studijų medžiagą.
CBL privalumai:
Iššūkių sprendimu ir projektais grįstas mokymasis padeda ugdyti kritinio mąstymo įgūdžius. Dirbdami su realiomis verslo problemomis, studentai turi analizuoti ir vertinti informaciją, nustatyti ir apibrėžti problemas bei kurti kūrybiškus sprendimus.
Iššūkių sprendimu ir projektais grįstas mokymasis skatina bendradarbiavimą ir komandinį darbą. CBL metu dažnai dirbama mažose grupėse, kuriamos idėjos ir ieškoma problemų sprendimo būdų. Tai padeda studentams išmokti efektyviai bendrauti su kitais, dalytis idėjomis ir siekti bendro tikslo.
Iššūkių sprendimu ir projektais grįstas mokymasis skatina savarankišką mokymąsi. CBL metu studentams dažnai pateikiama problema, kurią reikia išspręsti, ir jie turi imtis iniciatyvos ieškoti ir ištirti reikiamą informaciją, kad surastų sprendimą. Tai padeda jiems ugdyti savarankiškumą ir motyvaciją.
Iššūkių sprendimu ir projektais grįstas mokymasis leidžia pritaikyti žinias. Jis padeda studentams praktiškai pritaikyti tai, ko jie išmoko, ir padeda geriau suprasti bei įsisavinti medžiagą.
Programa suteikia tvirtą pagrindą tiems, kurie nori pradėti savo verslą arba siekti karjeros verslo valdymo ir antreprenerystės srityse.
Programos struktūra:
Pirmaisiais metais studentai supažindinami su antreprenerystės pagrindais, verslo aplinka, tvaria ekonomika, verslo komunikacijos priemonėmis, antreprenerystės vadyba, matematiniais verslo sprendimų priėmimo metodais.
Antraisiais metais studentai mokosi apie pardavimo strategijas, antreprenerystės rinkodarą, antreprenerystės tyrimus, tvarią verslo plėtrą, verslo finansavimą ir antreprenerystę.
Trečiaisiais metais studentai studijuoja strateginio verslo plėtrą bei turi galimybę pasirinkti individualius studijų modulius iš galimų variantų sąrašo.
Studijos baigiamos 4 mėnesių profesine praktika verslo įmonėje ir baigiamuoju darbu, kuris ginamas komisijoje, studentas įrodo, kad pasiekė studijų programos rezultatus. Studentai gali rinktis tarp klasikinio baigiamojo darbo arba verslo atvejo tiriamojo projekto.
*Studijų programos komiteto sprendimu dalykai gali būti keičiami. Kai kurie studijų dalykai programoje gali būti dėstomi anglų k.
Verslo iššūkiai
Verslo iššūkis: „Orbio World“ siekia pagerinti talentų valdymo politiką ir jos suderinamumą su verslo strategija bei tikslais. Keliami pagrindiniai klausimai:
- Ar organizacijoje suteikiamos pakankamos augimo ir mokymosi galimybės darbuotojams?
- Ar pakankamas darbuotojų įsitraukimas ir pasitenkinimas darbu?
- Ar dabartinė talentų valdymo politika atitinka verslo tikslus, t.y. ar egzistuoja strateginis suderinamumas?
- Koks vadovų vaidmuo siekiant didesnės ir glaudesnės verslo strategijos darnos su talentų valdymo praktika?
Siekiamas rezultatas – talentų valdymo sistema (procesinis požiūris).*
Iššūkį pristatė: UAB „Orbio World“(https://orbio.world/mission), kurianti privačius prekės ženklus, kuriuos pardavinėja pasaulinėje rinkoje. Žmogiškųjų išteklių direktorė Sandra Jakė, talentų paieškos vadovė Ieva Visockytė, prekės ženklo kūrimo ir komunikacijos specialistė Kamilė Ramanauskaitė.
Iššūkis pristatytas šiame studijų programos modulyje: Antreprenerystės vadyba (lekt. Eimantas Kamienas, lekt. Airida Zavadskė), 2024 m. pavasario semestro metu.
*Įmonė apdovanojo geriausią verslo iššūkio sprendimą pasiūliusią studentų komandą. Komandai įteiktas 500 eurų piniginis prizas.

Verslo iššūkis: „Naujo produkto – anglies dioksido sertifikato – galimybių vertinimas“.
Iššūkį pristatė: UAB „Draudimo inovacijos“. Vadovas Eugenijus Mažiulis.
Iššūkis pristatytas šiame studijų programos modulyje: Antreprenerystės tyrimai (prof. dr. Vytautas Dikčius, partn. doc. Petras Dubinskas, assist. dr. Saulius Preidys), 2024 m. rudens semestro metu.

Priėmimas
Konkursinio balo sandara 2025 m.
Egzaminai |
Forma |
Koeficientas |
Matematika |
Egzaminas |
0.4 |
Istorija arba informacinės technologijos, arba geografija, arba užsienio kalba
|
Egzaminas arba metinis (A lygio) pažymys
|
0.2 |
Bet kuris dalykas, nesutampantis su kitais dalykais
|
Egzaminas arba metinis (A lygio) pažymys
|
0.2 |
Lietuvių k. ir literatūra
|
Egzaminas |
0.2 |
Minimalūs reikalavimai, stojant į valstybės finansuojamas vietas (VF), valstybės nefinansuojamas vietas su stipendija (VNF/ST), bei valstybės nefinansuojamas studijų vietas (VNF)
Reikia būti išlaikius šiuos valstybinius egzaminus:
- lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą bendruoju (B) arba išplėstiniu (A) kursu;
- matematikos valstybinį brandos egzaminą bendruoju (B) arba išplėstiniu (A) kursu;
- stojančiojo laisvai pasirenkamą brandos egzaminą.
Stojantiesiems trijų privalomų laikyti valstybinių brandos egzaminų įvertinimų aritmetinis vidurkis turi būti ne mažesnis nei pagrindinis mokymosi pasiekimų lygis – 50 balų (balas apskaičiuojamas sudėjus šių valstybinių egzaminų rezultatus ir padalinus iš 3).
Minimalus konkursinis balas dar nėra nustatytas.
;
Daugiau informacijos apie stojimo žingsnius galite surasti čia
DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI
Akademinis konsultavimas
VU Verslo mokykloje daug dėmesio yra skiriama studentų akademiniam konsultavimui. Studijų metu iškilus bet kokiems klausimams, norint išspręsti kilusias problemas ar tiesiog pasikalbėti studentas gali kreiptis į savo studijų koordinatorę.
Studijų metu būtent iš studijų koordinatorės gaunama visa aktuali informacija, pažymos ir pan.
Šios programos studijų koordinatorė:
 |
Dovilė Domeikytė - Rušinskienė

tel. +370 618 193 68
|
Diplomas
Studijos Universitete baigiamos įvykdžius visus pasirinktos studijų programos reikalavimus. Baigusiems Universiteto studijas studentams išduodamas tai patvirtinantis diplomas.
Jei studentai įvykdo pirmosios ir antrosios studijų pakopos programas ypač gerai, jiems išduodamas specialus CUM LAUDE diplomas.
Kartu su diplomu išduodamas diplomo priedėlis, kuriame nurodomi studijuoti dalykai, jų apimtis ir įvertinimas. Diplomo priedėlis – tai dokumentas, atitinkantis Europos Komisijos, Europos Tarybos ir UNESCO/CEPES sukurtą modelį, papildantis aukštojo mokslo, bakalauro arba magistro diplomą tarptautiniam akademiniam ir profesiniam pripažinimui būtinais duomenimis, aprašantis baigtų studijų esmę ir turinį bei šalies aukštojo mokslo sistemą.
Diplomo priedėlis pildomas lietuvių ir anglų kalbomis bei išduodamas visiems baigusiems studijas 2006 ir vėlesniais metais, automatiškai ir nemokamai kaip neatskiriama diplomo dalis.

Komitetas
 |
 |
 |
 |
Doc. dr. Danguolė Oželienė
Komiteto pirmininkė
|
Lektorė Laura Hamidova
Lektorė
|
Dileta Jatautaitė
Docentė Daktarė
|
Jurgita Makselytė Socialinių partnerių atstovė,
Cycligo ir Cycling Madeira įkūrėja
ir generalinė direktorė
|
 |
 |
|
|
Petras Dubinskas
Partnerystės docentas
|
Vytautas Jakelaitis
Socialinių partnerių atstovas
AB Vilniaus šilumos tinklai
Pardavimų ir paslaugų plėtros
skyriaus vadovas
|
2 studentų atstovai |
|
Atsiliepimai
Edvinas Paulaitis

Susisiek
Turi klausimų? Susisiek!