Sidebar

mentorystėPrasidėjus naujiems mokslo metams, Vilniaus universitete (VU) startuoja trečius metus skaičiuojanti Mentorystės programa. Joje dalyvaujantys studentai gali pasirinkti asmeninį mentorių, kuris ne tik patars, kaip įveikti iškilusius iššūkius, bet ir padės ieškoti naujų galimybių ar net įkvėpimo. Per praėjusius akademinius metus mentorių patarimais ir pagalba pasinaudojo 123 VU studentai.

„Šioje programoje ypač naudinga dalyvauti studentams, kurie siekia platesnės veiklos universitete, ieško atsakymų, ką veiks pabaigę studijas, domisi darbo rinkos teikiamomis galimybėmis. Mentorystė taip pat skirta padėti abejojantiems dėl studijų pasirinkimo ar praradusiems motyvaciją studijuoti. Patyrę, sėkmingai dirbantys ir gebantys įkvėpti patarėjai – mentoriai – padės studentams išsigryninti savo tikslus ir uždavinius. Kai studentas aiškiai suvokia savo tikslus, jam daug lengviau ir geriau sekasi mokytis, jis sėkmingiau baigia studijas, efektyviau panaudoja visą jų laiką“, – pasakoja VU mentorystės veiklos koordinatorė Inga Dundulytė.

Į mentorystės veiklą įsitraukę studentai teigia, kad joje dalyvauja tikėdamiesi tobulėti, praturtinti žinias, bendrauti su patyrusiais savo srities žinovais, gauti iš jų praktinių patarimų, pamatyti jų darbo aplinką, iš arčiau susipažinti su pasirinkta profesija.

Vaidos Plaušinaitytės, studijuojančios molekulinę biologiją VU Gyvybės mokslų centre, mentorystės patirtis padėjo labiau suprasti savo siekius ir norus. Bendravimas su mentoriumi suteikė motyvacijos siekti savo tikslo ir padėjo priimti geriausią sprendimą.

„Mentorystės programą pamačiau tuo metu, kai buvau pasimetusi savo karjeros perspektyvose. Svarsčiau apie daug kelių, tačiau negalėjau racionaliai nuspręsti, kuris man yra tinkamiausias, tam reikėjo nuomonės iš šalies, todėl nedvejodama susiradau mentorių ir pradėjome komunikuoti“, – pasakoja V. Plaušinaitytė.

Studentų registracija į Mentorystės programą vyksta nuolat. Spalio pabaigoje numatomas Mentorystės programos pradžios renginys ir dalyvių mokymai. Mentoriais gali tapti įvairių sričių specialistai iš akademinės ir verslo bendruomenės. Nuolat pildomą jų sąrašą galima rasti čia. Daugiau informacijos apie VU mentorystę rasite čia, o atsakymus į kilusius klausimus rasti padės veiklos koordinatorė IDundulytė.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos