Sidebar

Grazina Cislikauskiene„Man, kaip dėstytojai, labai svarbu ne tik suteikti studentams žinių, bet ir juos įkvėpti“, – sako geriausia 2020 m. dėstytoja išrinkta Vilniaus universiteto (VU) Verslo mokyklos lektorė Gražina Cislikauskienė. Ji įsitikinusi, kad barjero tarp dėstytojo ir studento panaikinimas – tiesiausias kelias į atviras diskusijas, o užduodami klausimai leidžia išsiaiškinti studentų poreikius, interesus ir turimą patirtį.

Kas, jūsų nuomone, yra svarbiausia kuriant santykį, ryšį tarp dėstytojo ir studento?

Svarbiausia yra abipusė pagarba ir noras pažinti vienam kitą. Man svarbu susipažinti su studentais, paklausti, kas juos domina, kokie jų pomėgiai ir kas jiems svarbu. Taip pat visada akcentuoju, kad man studentai yra lygūs, jie man kolegos, o ne „pavaldiniai“, jie visada gali klausti, o jų nuomonė bus išklausyta. Iš studentų man svarbu gauti grįžtamąjį ryšį, todėl mokomės, kaip teisingai ji pateikti. Tikiu, kad mano grįžtamasis ryšis jiems padeda tobulėti

Ką šis santykis suteikia dėstytojui?

Kiekviena auditorija, kiekviena studentų grupė yra kitokia, nes kiekvienas žmogus yra skirtingas. Tik supratus jų poreikius galima tinkamai jiems pristatyti medžiagą, patraukti jų dėmesį. Užmezgus ryšį su studentais daug lengviau diskutuoti įvairiomis su dalyku susijusiomis temomis, tuomet visi esame atviresni, taip mažėja barjerai, kurie galbūt kartais trukdo bendrauti. Man kaip dėstytojai labai svarbu jausti, kad studentai yra susidomėję, man norisi ne tik suteikti jiems žinių, bet ir juos įkvėpti.

Kodėl svarbu yra klausti, kokia yra klausimo svarba?

Per klausimus galima suprasti, kas konkrečiai domina ir yra neaišku studentams. Visi ateina su skirtingu žinių bagažu ir skirtingomis patirtimis, todėl kartais tam tikri dalykai jiems yra geriau žinomi ir galima mažiau jiems skirti laiko, o kartais tenka paaiškinti nuodugniau. Klausimai parodo, ar jiems įdomu, o klausdama pati galiu išsiaiškinti jų poreikius ir tai kartais lemia tolimesnių paskaitų medžiagą.

 

Kokiais klausimais dažniausiai diskutuojate su studentais?

Dėstau verslo anglų kalbą, todėl mano paskaitose svarbiausia, kad studentai kalbėtų angliškai, nejaustų kalbos barjero, turtintų žodyną ir plėstų ne tik verslo suvokimą, bet ir kultūrines žinias. Mes daugiausia dėmesio skiriame darniai plėtrai ir vystymuisi (angl. sustainability), aktyviai gilinamės į su ekologija ir žmonių gerove susijusias temas. Analizuojame verslo pavyzdžius, studentai dalijasi savo patirtimi, kaip prisideda patys ir kaip kuria ateities viziją. Taip pat daug dėmesio skiriame inovacijoms, modernioms technologijoms ir socialiniams tinklams. Ši tema studentams ne tik aktuali, bet ir naudinga, todėl visada susilaukia aktyvių diskusijų. Be visų su verslu susijusių temų, randame laiko padiskutuoti ir apie paprastus dalykus, vertybes ir studentų asmeninius tikslus, patirtis. Tokie pokalbiai stiprina ryšį ir dar labiau padeda įsisavinti medžiagą, tad po paskaitų išeiname praturtėję visi.

Kaip apibūdintumėte, kas yra autoritetas? Kas jums yra autoritetas?

Man autoritetas yra kiekvienas žmogus, kuris į pasaulį žiūri atviromis akimis. Bendraujant su tokiu žmogumi jaučiasi abipusis ryšys, pagarba ir susidomėjimas. Iš tokių žmonių galima pasimokyti, sužinoti kažką naujo, o jie taip pat žiūri į tave atvira širdimi ir su noru pasisemti žinių. Nebūtinai reikia turėti titulą, pasiekimų sąrašą ar garsią pavardę norint būti autoritetu, kartais paprastumas ir nuoširdumas yra daug reikšmingesni ir prasmingesni rodikliai. Kai matau, kad studentai trykšta tokiomis savybėmis, man jie taip pat tampa autoritetais, nes tuomet ne tik jie iš manęs gali pasimokyti, o ir aš iš jų.

 

Plačiau apie Vilniaus universiteto projektą „Atverk pasaulį klausimais“ galite rasti čia: https://www.vu.lt/atverkpasauliklausimais/

 

EK 180621 00639

Ieškote studijų, kurių metu gausite tiek teorinių, tiek praktinių žinių, įgūdžių ir kompetencijų, kurias patogiai galėsite derinti su darbu, kurios suteiks ne tik magistro laipsnį, bet ir naudingą patirtį? Jeigu taip, labai kviečiame studijuoti VU Verslo mokyklos magistrantūroje!

2021 m. priimame į šias  magistrantūros studijų programas:

Skaitykite daugiau

finansai„Šiuo metu vyksta priėmimas į magistrantūros studijas ir dažnai sulaukiame klausimų dėl finansavimo galimybių, jei pretenduojama į valstybės nefinansuojamas vietas – o tų galimybių yra išties daug! Apie dalį jų stojantieji nėra girdėję ar nežino” – teigia doc. dr. Jurgita Vizgirdaitė, VU Verslo mokyklos l. e. p. studijų tarnybos vadovė - direktoriaus pavaduotoja. Kviečiame susipažinti su pagrindinėmis jų:

 • Valstybės remiama paskola. Paskolos grąžinimo pradžia - po 12 mėnesių nuo paskolos sutartyje nurodytos pradinės studijų pabaigos datos arba studijų nutraukimo datos, o grąžinimo terminas – 15 metų. Svarbu: paskolų terminai rudens semestrui bus paskelbti Valstybinio studijų fondo svetainėje nuo rugpjūčio 20 d.
 • Labai gerai besimokantys studentai taip pat gali pretenduoti į studijų kainos kompensavimą, kurį administruoja Valstybinis studijų fondas. 
 • Mūsų patirtis rodo, kad studentų studijas taip pat pilnai ar dalinai gali finansuoti ir jų atstovaujamos organizacijos. Dėl tokių galimybių stojantiesiems rekomenduojame pasitarti su jų darbdaviais.
 • Susigrąžinti iki 20 proc. sumokėtos studijų kainos. Pajamų mokesčio lengvata taikoma neatsižvelgiant į tai, už kelintas studijas gyventojas sumokėjo ir neatsižvelgiant į studijų formą. Jeigu buvo paimta paskola iš kredito įstaigos, susigrąžinti dalį įmokos galėsite tada, kai pradėsite grąžinti kredito įstaigai paskolą.
 • Alumni kaina. VU alumnai gauna mažesnę studijų kainą.
 • Studentai studijų metu gali gauti vardinę Verslo mokyklos stipendiją, skatinamąją, socialinę, vienkartinę socialinę, vienkartinę tikslinę, vardinę stipendijas. Daugiau informacijos.

Taip pat svarbu paminėti, kad studijų kaina yra mokama už semestrą ir ją galima mokėti dalimis ar ją atidėti.

 

Jeigu turite klausimų, susisiekite su mumis:

Tel. +370 612 46044

El. p.

studentai

Artėjant semestro pabaigai, pasidžiaugdami norime paskatinti #VUVM studentus už jų už aktyvią visuomeninę, mokslinę ir savanorišką veiklą, už VU VM vardo viešinimą, tarptautiškumo sklaidą, verslumą, kūrybiškumą ir inovatyvumą bei išskirtinius studijų ir mokslo rezultatus. Skelbiame konkursą VU VM vardinei stipendijai gauti! 

 

Studentas pageidaujantis dalyvauti konkurse 300 EUR vienkartinei VU VM stipendijai iki 2021 m. birželio 20 d. turi pateikti:

1. prašymą stipendijai gauti;

2. motyvacinį laišką (iki 300 žodžių);

3. kitus stipendijų nuostatuose nurodytus dokumentus.

 

Jei manai, kad atitinki išvardintus kriterijus, laukiame Tavo prašymo

Skaityti daugiau...

Naujienos virselis

Visiems savo paslaugų vartotojams VU biblioteka stengiasi suteikti jų poreikius atitinkančias paslaugas, malonią ir draugišką aplinką, kvalifikuotą informacinę pagalbą. Tačiau siekiant dar geriau pažinti savo vartotojus, įgyvendinti jų lūkesčius ir užtikrinti dar kokybiškesnį bibliotekinį aptarnavimą, labai svarbi nuomonė apie jau teikiamų paslaugų kokybę ir įvairovę. 

Todėl visus bibliotekos lankytojus labai kviečiame užpildyti anketos LibQUAL klausimyną ir išreikšti savo nuomonę apie tai, kokią jūs norėtumėte matyti VU biblioteką, kaip vertinate čia teikiamas paslaugas, pradedant išteklių pasirinkimu, aptarnavimo kokybe, baigiant siūlomomis darbo vietomis ir gaubiančia atmosfera. Išsakydami savo vertinimus padėsite bibliotekai tobulėti, sukurti erdvę, kurioje puikiai jaustųsi kiekvienas VU bendruomenės narys.


Anketą pildantys studentai, dėstytojai, ir kiti bibliotekos paslaugų vartotojai kartu bus įtraukti į smagų žaidimą – kiekvienas užpildęs anketą turės galimybę laimėti nepaprastai spalvingus ir akademiniame gyvenime reikalingus bibliotekos suvenyrus. Apklausos dalyviai bus atrinkti ir apdovanoti burtų keliu.

Skaityti daugiau...

DeepTech

Dirbtinis intelektas, genų inžinerija, elektromobiliai, kvantiniai kompiuteriai – tai naujosios kartos technologijų inovacijos, į kurias pasaulis šiandien telkia savo dėmesį. Jos keičia ne tik pramonės sritis, bet ir kiekvieno iš mūsų ir ateities kartų gyvenimą. Specialistų, gebančių veikti dinamiškoje verslo aplinkoje ir diegti moksliniais tyrimais grindžiamas inovacijas, poreikis itin auga, todėl Vilniaus universiteto (VU) Verslo mokykla su viena didžiausių pasaulio mokslo organizacijų – Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacija (European Organisation for Nuclear Research, CERN) artėjančius studijų metus pasitinka pristatydamos unikalią ir Baltijos šalyse analogų neturinčią magistrantūros studijų programą „Aukštųjų technologijų verslas“ (angl. Deeptech Entrepreneurship).

Skaityti daugiau...

 

Kviečiame skirti 1,2 procento VU Verslo mokyklos organizuojamai „Verslumo akademijai“ ir prisidėti prie jaunųjų antreprenerių įgūdžių ugdymo.

Lėšos, surinktos iš 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio, suteiks daugiau galimybių plėsti „Verslumo akademijos“ projekto veiklą ir pakviesti jame dalyvauti daugiau moksleivių iš sunkiau gyvenančių šeimų.

Greičiausiai ir patogiausiai prašymą galite pateikti  elektroniniu būdu per EDS;

Prašymą taip pat galite:

E1 Gavėjo tipas: 2

E2 Gavėjo identifikacinis numeris (kodas): 211950810

E3 Mokesčio dalies paskirtis: Verslo mokykla

E4: 1,2

 

Deklaraciją reikia pateikti iki š. m. gegužės 3 d.

 

Nuoširdžiai dėkojame visiems, palaikantiems „Verslumo akademiją“!

TaxStudentai, mokantys už studijas, deklaruodami savo 2020 m. pajamas ir pasinaudoję gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvata, gali susigrąžinti iki 20 proc. sumokėto studijų mokesčio.

Pajamų mokesčio lengvata taikoma neatsižvelgiant į tai, už kelintas studijas gyventojas sumokėjo ir neatsižvelgiant į studijų formą.

Jeigu dar nesate pajamų mokesčio mokėtojai arba neturite galimybės pasinaudoti lengvata, ją prisitaikyti gali Jūsų tėvai (įtėviai), globėjai, rūpintojai ir (arba) sutuoktinis.

Jeigu buvote paėmę paskolą iš kredito įstaigos, susigrąžinti dalį įmokos galėsite tada, kai pradėsite grąžinti kredito įstaigai paskolą.

Tad jei dar to nepadarėte, kviečiame pateikti savo deklaracijas už 2020 m. iki šių metų gegužės 1 d. ir susigrąžinti iki penktadalio studijų kainos!

Daugiau informacijos galite rasti Valstybinės mokesčių inspekcijos tinklalapyje.

Užsitęsusi pandemija pristabdė įprastinį visų gyvenimą – tiek darbas, tiek studijos nuotoliniu būdu nieko nebestebina. Vis dėlto viltis, kad rudenį galimai grįšime prie įprastų studijų vis didėja, ypač žvelgiant į studentų, pateikusių paraiškas įvairioms mainų programoms – Erasmus+, Arqus ir Coimbra grupės, ISEP, dvišalių mainų – skaičius. Rudenį studijoms pagal šias mainų programas išvyks rekordinis VU VM studentų skaičius.

 

Erasmus + programoje pateiktos 37 paraiškos (tuo tarpu 2020 m. rudens semestre pagal šią programą studijoms partnerių institucijose išvyko 2 studentai).  Po truputį studentai atranda Arqus grupės partnerių universitetus ir paraiškų studijoms šiuose universitetuose daugėja. Šia galimybe 2020 m. rudens semestre pasinaudojusi Tarptautinio verslo programos studentė Ainė Raupelytė džiaugiasi nepabūgusi Covid-19 grėsmės ir vis dėlto išvykusi studijuoti į Padujos universitetą Italijoje, kurį labai rekomenduoja kitiems studentams.

 

Skaityti daugiau...

 
nuotolines studijos
Mieli studentai, dėstytojai ir bendruomenės nariai,
 
Sunku patikėti, kad jau prabėgo metai, kai praktikuojame virtualias studijas, darbą, susitikimus, renginius ir kt. Išmokome prisitaikyti prie mums neįprastų metodų ir bendromis jėgomis įveikėme ne vieną kelyje atsidūrusį iššūkį.
 
Ne kartą esame minėję, jog mūsų prioritetas – bendruomenės narių saugumas. Siekdami apsaugoti ne tik jus, bet ir jūsų artimuosius, priėmėme sprendimą pavasario semestrą VU VM vykdyti virtualiai iki jo pabaigos.
 
Tikime, kad kartu rasime stiprybės dar kartą įveikti šį virtualų iššūkį. Būkime sveiki ir saugokime vieni kitus!
 
 

letter

 

Mieli absolventai,

savo ir Vilniaus universiteto Verslo mokyklos bendruomenės vardu sveikinu Jus sėkmingai baigus verslo studijas. Tai ypatingai svarbus įvykis ne tik Jums, Jūsų šeimoms ir artimiesiems, tačiau ir visai mūsų bendruomenei, nes Jūs – ypatinga 2021 metų laida, nepabūgusi Covid-19 sukeltų iššūkių ir nuotolinių studijų išbandymų!

Apgailestaujame, kad dėl karantino suvaržymų negalime gyvai Jūsų pasveikinti baigus studijas, tačiau labai norėsime Jus pamatyti vasarą vyksiančiame VU Verslo mokyklos 5-erių metų gimtadienyje.

Norime pakviesti Jus likti Verslo mokyklos bendruomenės dalimi, aktyviai įsitraukti į alumnų veiklą ir tapti Verslo mokyklos ambasadoriais. Kviečiame grįžti į Verslo mokyklą – papasakojant savo sėkmės istorijas studentams, o gal Verslumo akademijos moksleiviams. O galbūt norėsite pasiūlyti savo temą ar verslo atvejį baigiamajam darbui? Sharing is caring, tad kviečiame dalintis savo džiaugsmais ir pasiekimais su mūsų bendruomene ir augančia verslių studentų karta.  

Dar kartą nuoširdžiai sveikiname šia svarbia proga, linkime sėkmės, įkvėpimo, kūrybiškumo bei neprarasti noro mokytis ir nuolat tobulėti!                                                                                                                                           

                                                                                

Nuoširdžiai,

VU Verslo mokyklos direktorė

dr. Birutė Miškinienė

MINETRAIN Jari Joutsenvaara 038Vilniaus universiteto Verslo mokykla sėkmingai baigė dalyvavimą projekte The Baltic Sea Underground Innovation Network (BSUIN). Projekto metu buvo įkurta Europos požemines laboratorijas vienijanti asociacija, išplėtoti Baltijos jūros regione esančių požeminių kasyklų ir laboratorijų tinklas bei išanalizuotos jų teikiamos galimybės verslui ir inovacijų kūrimui. Šiose požeminėse kasyklose buvo atliekami įvairūs moksliniai tyrimai, vykdomos verslo aplinkos ir plėtros galimybių analizės. Projektas buvo įvertintas kaip itin sėkmingas, todėl buvo patvirtintas jo pratęsimas su dar ambicingesniais tikslais. 

„Šis projektas tęsėsi daugiau nei dvejus metus ir atnešė tikrai puikius rezultatus – tikime, kad kartu nuveiktas darbas prisidės prie didesnio verslo ir mokslo bendradarbiavimo, naujų galimybių inovacijų kūrimui ir Baltijos regiono plėtros. Projektas išskirtinis ir tuo, jog jame dalyvaudama Verslo mokykla praplėtė savo tarptautinių partnerių tinklą ir užmezgė itin stiprius patikimus ryšius. Jau dabar galime pasidžiaugti naujomis bendradarbiavimo idėjomis bei projektais, kuriuos pradedame įgyvendinti. Tikime, jog tai atneš daug naudos Verslo mokyklos ir viso Universiteto bendruomenei“ – teigia VU Verslo mokyklos direktorė dr. Birutė Miškinienė.

The Baltic Sea Underground Innovation Network (BSUIN) projekte dalyvavo 14 partnerių ir 18 asocijuotų organizacijų iš 9 Baltijos jūros regiono valstybių. VU Verslo mokykla buvo atsakinga už verslo analizės sritį, projekto informacijos sklaidą ir BSUIN tinklo pasiūlymo paketo sukūrimą tolimesnei sklaidai.

„BSUIN projektas buvo įvertintas kaip itin sėkmingas. Puikus partnerių darbas lėmė ir norą užtikrinti šio projekto metu gautų rezultatų tęstinumą įveiklinant Europos požemines laboratorijas vienijančią asociaciją – European Underground Laboratories Association. Šiam tikslui įgyvendinti gavome pritarimą dar 9 mėnesius dirbti kartu ir pasiekti tikrai ambicingus tikslus. Tikime, kad ir pasibaigus projektui ši asociacija toliau sėkmingai prisidės prie Baltijos šalių ir Europos regiono inovacijų ekosistemos kūrimo, o mes labai džiaugiamės galėdami būti to dalimi“ – teigia vienos iš projekto dalių vadovas Vytenis Mockus.

Naujajame projekte VU Verslo mokykla bus atsakinga už projekto rinkodarą.

Universiteto praktika yra neatsiejamas studijų procesas, kuris suteikia studentams galimybę įgyti praktinių įgūdžių realioje profesinėje aplinkoje. VU VM pagrindinis fokusas, renkantis partnerius studentų praktikos vietoms visada buvo kokybė: „Siekdami studentus išleisti į naudingas praktikos vietas, su įmonių atstovais vykdome derybas. Tad, savo atsakingus, kūrybiškus bei verslius studentus, siekiančius įgauti patirties ir ugdyti naujas kompetencijas išleidžiame tik pas patikimus partneriu“ – teigia VU VM atstovė studentų praktikoms S. Vileito. Šiais metais tarptautinio verslo programos studentai privalomąją praktiką atliko šiose srityse:

 • Pardavimai
 • Personalo valdymas
 • Apskaita
 • Verslo plėtra
 • Logistikos administravimas
 • Rinkodara
 • Projektų valdymas
 • Produkto vystymas
 • Individuali veikla/šeimos verslas

Verslo finansų studentų pasirinktos sritys privalomai praktikai atlikti:

 • Finansinių projektų auditas
 • Apskaita
 • Duomenų analitika
 • Finansinės verslo konsultacijos
 • Verslo paskolos
 • Auditas

Savo patirtimi dirbant su VU VM studentais praktikos metu dalinasi ir įmonių atstovai:

„VU VM atstovė praktikų procesui rūpestingai parenka studentams praktines vietas, stebi praktikos procesą, nuolatos palaiko komunikaciją tarp dviejų šalių. Be galo džiugina toks atsakingas ir pareigingas fakulteto požiūris tiek į įmonę, tiek į praktikantą. Noriu pasidžiaugti, kad VU VM rekomendavo mūsų reklamos dizaino agentūrai ADFACE puikią praktikantę su kuria sėkmingai įgyvendinome praktines užduotis ir sutarėme dėl tolimesnio bendradarbiavimo. Ačiū VU VM už bendradarbiavimą!“  AdFace“ agentūros vadovė R. Čekaitė.

 

„Praktikantai įmonėje – išties nauja ir pokyčių atnešanti patirtis! Nors turime daug asistentų bei freelancerių, VU Verslo mokyklos praktikantai buvo pirmieji, suteikę galimybę į studijos procesus pažiūrėti iš šono. Kaip visada po projektų, pasibaigus praktikai darėme reflekciją. Studijoje įprasta, kad komanda auga saviorganizacijos principu, tad reflekcijos metu apibendrinome, kad ateityje praktikantams galėtume paruošti konkretesnes užduotis, nes praktikos laikas ribotas ir vos spėjus „apšilti kojas", ji baigiasi. Iš kitos pusės, edukavome jaunus žmones, kad gyvenime ne visada bus paruoštos gairės ir asmeninė iniciatyva yra labai sveikintina. Linkime mūsų buvusiems komandos nariams didelės sėkmės bei laukiame svečiuose papasakoti apie savo tobulėjimo kelią. Ar dar turėsime praktikantų? Tikrai taip, nes augti nori ir studentai, ir studija“.

 – R. Bernotaitė Ir ,,Brazzi studio“ komanda

 

„Džiaugiamės turėdami galimybę suteikti būtinos erdvės VU VM studentams išbandyti ir įprasminti studijų metu įgytas žinias. Kviesdami studentus praktikai akcentuojame jiems suteikiamą iniciatyvos laisvę ir lyderystę priimti sprendimus, prisiimant atsakomybę už rezultatą. Įsitikinome, kad VU VM ruošiami absolventai ateidami atlikti praktikos, tampa mūsų partneriais, kuriuos ne tik ugdome, bet ir patys semiamės naujų patirčių, požiūrių ir žinių.“ - „GSP Supply“ vadovas D. Bražinskas

Šių metų praktikos gynimai kaip ir visas studijų procesas vyko nuotoliniu būdu, tačiau tai nesutrukdė studentams pasidalinti savo įgauta patirtimi bei įmonių apžvalga, o komisjos nariams tinkamai įvertinti studentų profesinį tobulėjimą!

praktika gynimai

Mieli #VUVM bendruomenės nariai,

Šie metai mums visiems padėjo įvertinti tai, ko galbūt niekada nepastebėdavome per nuolatinę skubą, mus supančius kasdienius rūpesčius bei darbus. 2020 – ieji, tarsi privertė mus sustoti, iškvėpti, apsidairyti ir susitelkti bendrų tikslų link. Tegu tie pasiekti tikslai – suteiks Jums motyvacijos siekti naujų viršūnių 2021 – aisiais, o vidinė pauzė ir ramybė niekada nepalieka jūsų namų!

Šių metų šventės bus kiek kitokios nei įprasta, tačiau mes linkime, kad jaukumas ir šiluma užpildytų Jūsų širdis.

Saugokime save ir artimuosius, būkime sveiki!

Sveikinimai nuo Kalėdų Senelio iš Laplandijos skrieja pas Jus!

 

Senelio sveikinimą galite peržiūrėti čia: https://bit.ly/34El5Ir

Senelis

 

Grazina CislikauskieneŠiandien, gruodžio 22 d., iškilmingo Vilniaus universiteto šventinio metų pabaigos renginio metu buvo apdovanoti geriausi 2020 m. Vilniaus universiteto dėstytojai. Geriausia VU Verslo mokyklos dėstytoja buvo išrinkta Gražina Cislikauskienė – studentų ir kolegų labai mylima verslo anglų kalbos lektorė.

„Negaliu pasakyti, kad buvau labai gera studentė ir ne dėl to, kad mano pažymiai buvo blogi ar neturėjau motyvacijos, o dėl to, kad man visada kildavo daug klausimų, norėjau diskutuoti ir pasiginčyti, reikšdavau savo nuomonę, jei kas nepatikdavo ar patikdavo, o labiausiai norėjau viską daryti tiesiog kitaip nei kiti – tas dažnai „nesuveikdavo“. O dabar esu kitoj barikadų pusėj ir visa tai pasirodo veikia! Gal dėl to, kad studentai yra man lygūs, jie mano kolegos, o ne „pavaldiniai“, nesu aukščiau už juos, o mano paskaitų principas labai paprastas, tiesiog ruošiu jas taip, kad man pačiai būtų įdomu“ – apie tai, kaip jaučiasi gavusi šį įvertinimą ir kokiais metodais vadovaujasi paskaitų metu, sakė lektorė Gražina Cislikauskienė.

Lektorė Gražina Cislikauskienė savo paskaitų metu siekia studentus motyvuoti, įtraukti aktyviai dalyvauti ir mokytis teikti grįžtamąjį ryšį – tiek kolegoms, tiek jai pačiai. Dėstytoja paskaitų metu mielai dalinasi savo asmenine patirtimi ir visada laukia studentų nuomonės, stengiasi, kad studentai jaustųsi laisvai. Dėstytoja taip pat aktyviai įsitraukia į įvairias bendruomenės veiklas: dalyvauja tarptautiniuose projektuose, įvairiuose Verslo mokyklos renginiuose ir iniciatyvose, moko kolegas anglų kalbos, mentoriauja ir įvairiais būdais dalinasi savo kompetencijomis, patirtimi bei šilta šypsena.

Photo: Lian RodriguezVU Verslo mokyklos ir VU Konfucijaus instituto bendradarbiavimas atveria naujas galimybes verslo studijų studentams – kartu vykdomas China Track modulis leis ugdyti naujas kompetencijas, įgyti tarpkultūrinių žinių, kurios labai svarbios siekiant vystyti verslą Kinijos rinkoje. Studentų susidomėjimas šiuo moduliu įrodė, kad tai itin patraukli studijų kryptis – atrankoje dalyvavo net 28 motyvuoti pirmojo kurso tarptautinio verslo studentai.

„Nors pati tokios galimybės, būdama pirmo kurso studente neturėjau, buvo labai smagu ir įdomu klausyti visų dalyvaujančių. Maloniai nustebino tai, jog Verslo mokykloje turime tiek daug entuziastingų, kūrybingų ir motyvuotų žmonių, kurie jau turi savo verslo idėjas arba net ir yra pradėję ties jomis dirbti. Tad tikiu, kad China Track projektas juos pavers tik dar puikesniais antrepreneriais!" – teigia VU Verslo mokyklos studentė Augustė Bagdonavičiūtė, studentų atrankos komisijos narė.

Atrankoje dalyvavę studentai ši modulį rinkosi įvairių priežasčių – vieni planuoja savo kuriamą verslą sieti su Kinijos rinka, kiti jau bendradarbiauja su partneriais iš Kinijos, buvo ir tokių, kurių giminės šaknys šioje šalyje, tad noras išmokti protėvių kalbą buvo itin motyvuotas.

Pirmus metus vykdomas projektas unikalus – pirmo kurso studentams siūlo nemokamus dvejų metų (4 semestrų) kinų kalbos ir kultūros kursus, kuriuos sėkmingai baigus bus išduodamas tai patvirtinantis pažymėjimas. 18 atrinktų China Track modulio dalyvių kinų kalbos ir kultūros studijas pradės jau pavasario semestre, o baigę dvejų metų kursą galės rinktis mainų semestrą Kinijos universitete ar vasaros stovyklą, taip pritaikydami savo kinų kalbos ir kultūros žinias bei galėdami susikurti savo pažinčių ratą toje šalyje.

VA VirseliuiVilniaus universiteto Verslo mokyklos organizuojamas verslumą skatinantis projektas „Verslumo akademija“ pradeda rinkti grupę 2021 metams! Šiemet užsiėmimai vyks pavasarį, susidarius saugioms sąlygoms dirbti universiteto auditorijose.

Kasmet vykstantis užsiėmimų ciklas suburia pačius ambicingiausius ir kūrybiškiausius moksleivius ir supažindina juos su verslo pasauliu iš arčiau. Projekto metu dalyviai lavina kūrybiškumo įgūdžius, susipažįsta su rinkodaros ir finansų valdymo verslui pagrindais, ypatingi kviestiniai svečiai dalinasi savo sėkmės ir nesėkmės istorijomis. Taip pat, dirbdami komandose, moksleiviai kuria ir vysto savo verslo idėją, mokosi, kaip ją reikia parduoti galimiems investuotojams, o įgautas žinias išbando paskutiniąją – projektų gynimo dieną, kuomet prieš specialistų komisiją pristato viso projekto metu atliktą darbą. Viso projekto metu dalyviai mokosi tik iš patyrusių lektorių – savo srities specialistų.

Pernai „Verslumo akademija“ rekordiškai greitai surinko 40 dalyvių grupę, dalis vietų buvo padovanota - kadangi tai yra socialiai atsakingas projektas, bilietus dalyvauti socialiai remtinoms šeimoms dovanojo VU Verslo mokyklos dėstytojai, alumni, partneriai ir draugai.

Šiemet taip pat kviečiame nelikti abejingiems ir turint galimybę, padovanoti bilietą jo įsigyti negalintiems moksleiviams:

https://tickets.paysera.com/lt/event/verslumo-akademija-2021-65bf

 

Užsiėmimai vyks 2021 m. pavasarį, penkis šeštadienius. Daugiau apie projektą:

https://www.vm.vu.lt/iniciatyvos/verslumo-akademija

104868740 266681481444833 2829729493591695956 o

DSC 0126Vilniaus universiteto Verslo mokykloje itin daug dėmesio yra skiriama studijų kokybės gerinimui. Šis klausimas dar labiau suaktualėjo pandemijos laikotarpiu, kai studijos persikėlė į nuotolį ir išlaikyti studijų kokybę, užtikrinti sklandžią komunikaciją tarp dėstytojų, studentų, administracijos ir kitų suinteresuotų mūsų bendruomenės narių pasidarė dar didesnis iššūkis. Objektyvūs rodikliai rodo, kad su tuo Verslo mokyklos bendruomenei susitvarkyti sekasi – vis mažiau studentų nusprendžia nutraukti studijų sutartis.

„Tikrai galime pasidžiaugti, studentų pasitenkinimo, pažangumo ir nubyrėjimo rodikliais.  Studentų nubyrėjimas 2019-2020 mokslo metais sumažėjo daugiau nei 60 proc. lyginant su 2018-2019 m. skaičiumi, išlieka aukštas studentų pasitenkinimas studijomis, 83% studentų rekomenduotų savo studijų programą kitiems. Manome, kad tam labai daug įtakos turi mūsų proaktyvaus akademinio konsultavimo kokybė, dėmesys, skiriamas studentų grįžtamajam ryšiui ir kartais tiesiog paprastam žmogiškam pokalbiui. Šie metai mums visiems buvo didelis iššūkis, turėjome prisitaikyti ir susitvarkyti su įvairių, dažnai nemalonių, emocijų banga. Tikime, kad kartu, kalbėdamiesi mūsų akademinėje bendruomenėje ir ieškodami sprendimų, galime išspręsti visas kilusias problemas ir kartu pasidžiaugti laimėjimais ir pasiekimais“ – teigia Verslo mokyklos l. e. p. studijų tarnybos vadovė – direktorės pavaduotoja doc. dr. Jurgita Vizgirdaitė.

Akademinės konsultantės nuolat palaiko ryšį su studentais, siekia proaktyviai spręsti iškilusius klausimus, būti jungtimi tarp dėstytojų ir studentų. Dėstytojams taip pat siekiama užtikrinti visą įmanomą paramą kokybiškam ir sklandžiam studijų vykdymui nuotoliu.

Jeigu turite pastebėjimų, siūlymų ar norite tiesiog pasikalbėti, labai kviečiame kreiptis į akademines konsultantes arba rašyti el. paštu

EDITŠv. Kalėdų laukimas šiais metais ypatingas visomis prasmėmis – pandemijos apribojimai, kolegų ir artimųjų, draugų ilgesys. Nepaisant visų neramumų, #VUVM kviečia visus bendruomenės narius: kolegas iš Vilniaus universiteto, studentus, draugus kartu su savo šeimomis, susivienyti ir jungtis prie kalėdinės misijos – pagal galimybes prisidėti suteikiant pagalbą tiems, kuriems jos šiuo metu labiausiai reikia.
 
VU VM komanda jau renka lėšas, kurių trūksta „Jaunimo linija“ savanorių baldams, Jus taip pat raginame pagal galimybes prisidėti finansine parama neišeinant iš namų, kad kuo daugiau jaunimo pasiektų parama ir pagalba telefonu.
 
Jeigu turite galimybę ir galite atvykti, atsiųsti kurjerį, saugiai bekontakčiu būdu palikti dovanelę-maisto produktų-saldainių tiems, kam iš tiesų reikia, prašome visų prisidėti prie žemiau nurodytų socialinių Kalėdinių misijų:
 
 • VšĮ "Atsigręžk į vaikus", kurie globoja tėvų globos netekusius vaikus, renkame dovanėles vaikams nuo 2-18 m. Tai gali būti viskas: stalo žaidimai, ausinukai, žaislai, knygelės, šiltos kojinės, kosmetika, telefonas (kuris seniai guli stalčiuje ir niekam nereikalingas), viskas, kas tiktų tokio amžiaus vaikams, paaugliams. Ir nebūtinai viskas turi būti nauja, svarbu prižiūrėta ir su meile!
 
 
Kviečiame visus būti vieningais, socialiai atsakingais, tad junkitės prie VU VM komandos, atveškite savo dovanėlę, pažymėtą #Vaikams arba #Caritui iki gruodžio 15 d. (iki 18 val.), į VU VM adresu: Saulėtekio al. 22.
 
 
❗ Bus paruošta saugi bekontaktė šventinė dovanų palikimo vieta prie įėjimo į pastatą, todėl būsite saugūs!
 
Visos surinktos dovanėlės bus saugiai nugabentos į Všį Atsižgręžk į vaikus ir VA Caritas socialinės pagalbos ir integracijos centras „Betanija“, gruodžio 21 d.
 
P.S. už gerą – geru, kiekvieno Jūsų lauks VU VM nykštukų simboliška dovanėlė.
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos