Sidebar

Christoph Schafer PhotoĮsibėgėjus dešimties dienų trukmės pokyčius švietime skatinančiam projektui „Edtech Hackathon 2020”, VU Verslo mokykla dalinasi išskirtine galimybe pamatyti CERN – didžiausią pasaulyje dalelių fizikos ir aukštųjų technologijų laboratoriją – savo akimis iš vidaus.

„Šiandien hakatono žiūrovai turės išskirtinę galimybę pasivaikščioti po CERN – ši filmuota medžiaga dar niekada nebuvo rodoma viešai. Pasakysiu paprastai – jei ne dabar, ne šiandien, tuomet gal ir niekada tokia proga nebepasitaikys! Kartais yra sunku apibrėžti ir net suvokti, kiek gali fizika kaip fundamentinis mokslas. Visi įsivaizduoja, kad jutikliniai ekranai buvo išrasti Apple, Samsung, o internetą išrado kažkas JAV. Iš tikrųjų būtent CERN gimė ir internetas, ir jutiklinis ekranas, o tik vėliau atsirado kiti analogai. CERN yra lopšys daugybės priemonių, kurias mes naudojame kasdienybėje“, – sako prof. dr. Saulė Mačiukaitė-Žvinienė, Lietuvos švietimo tarybos pirmininkė.

Šalia virtualios ekskursijos, žiūrovai taip pat galės susipažinti su CERN vyresniuoju patarėju prof. dr. Christoph Schäfer, kuris plačiau supažindins su organizacijoje vykdoma veikla bei neįtikėtinomis mokslo ir inovacijų galimybėmis. Transliacijos metu pranešimą apie ateities įgūdžius ir švietimą 5.1 skaitys ir Lietuvos švietimo tarybos pirmininkė, VU Verslo mokyklos Antreprenerystės ir inovacijų plėtros vadovė prof. dr. Saulė Mačiukaitė-Žvinienė.

„Procesai, vykstantys CERN, turi poveikį viskam – medicinai, švietimui, kultūrai ir tam, apie ką net nenusimanome – nuo kelionės į menulį iki Romos imperijos archeologijos tyrinėjimų. Tomografija, pirmoji interneto svetainė, invaziniai vėžio lygų gydymo būdai,  – visa tai buvo išrasta CERN. CERN atkuriamos sąlygos, kurios buvo po Didžiojo sprogimo, ieškoma dalelių, kurios galėtų paaiškinti, kas yra Tamsioji energija. Mokslas visais laikais siekė praplėsti žmogaus suvokimą, spręsti pasaulinius iššūkius - klimato atšilimas, maisto ar vandens trūkumas. Mokslas turi būti svarbiausia kiekvienos valstybės investicija, nes nuo to priklauso  mūsų vaikų ateitis.“, – teigia prof. dr. S. Mačiukaitė-Žvinienė.

Transliaciją bus galima stebėti tik tiesiogiai, jai pasibaigus įrašas nebus saugomas. Virtuali ekskursija bus transliuojama „Edtech Hackathon 2020” metu, 18:00 val. Renginys vyks anglų kalba.

„Vieniems 2020 metai – tai krizės, pokyčių ir išbandymų metai, kitiems – tai galimybių ir proveržio metai. Kiekvienas iš mūsų galime pasirinkti, kaip panaudoti virsmo technologijas (angl. disruptive technologies) savo asmeniniam tobulėjimui. Antradienio pranešimai „Edtech Hackathon 2020“ suteiks galimybę sužinoti, kokie įgūdžiai bus reikalingi jau netolimoje ateityje ir kaip lavinami CERN fundamentaliuosius materijos savybių tyrimus atliekantys mokslininkai. Kviečiame šį vakarą praplėsti savo akiratį ir žinias apie mus supantį pasaulį ir jo galimybes“ – teigia Vytenis Mockus, „Edtech Hackathon“  iniciatyvos sumanytojas.

Transliaciją stebėti galite čia: www.vuhackathon.lt

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos