Photo: Lian RodriguezVU Verslo mokyklos ir VU Konfucijaus instituto bendradarbiavimas atveria naujas galimybes verslo studijų studentams – kartu vykdomas China Track modulis leis ugdyti naujas kompetencijas, įgyti tarpkultūrinių žinių, kurios labai svarbios siekiant vystyti verslą Kinijos rinkoje. Studentų susidomėjimas šiuo moduliu įrodė, kad tai itin patraukli studijų kryptis – atrankoje dalyvavo net 28 motyvuoti pirmojo kurso tarptautinio verslo studentai.

„Nors pati tokios galimybės, būdama pirmo kurso studente neturėjau, buvo labai smagu ir įdomu klausyti visų dalyvaujančių. Maloniai nustebino tai, jog Verslo mokykloje turime tiek daug entuziastingų, kūrybingų ir motyvuotų žmonių, kurie jau turi savo verslo idėjas arba net ir yra pradėję ties jomis dirbti. Tad tikiu, kad China Track projektas juos pavers tik dar puikesniais antrepreneriais!" – teigia VU Verslo mokyklos studentė Augustė Bagdonavičiūtė, studentų atrankos komisijos narė.

Atrankoje dalyvavę studentai ši modulį rinkosi įvairių priežasčių – vieni planuoja savo kuriamą verslą sieti su Kinijos rinka, kiti jau bendradarbiauja su partneriais iš Kinijos, buvo ir tokių, kurių giminės šaknys šioje šalyje, tad noras išmokti protėvių kalbą buvo itin motyvuotas.

Pirmus metus vykdomas projektas unikalus – pirmo kurso studentams siūlo nemokamus dvejų metų (4 semestrų) kinų kalbos ir kultūros kursus, kuriuos sėkmingai baigus bus išduodamas tai patvirtinantis pažymėjimas. 18 atrinktų China Track modulio dalyvių kinų kalbos ir kultūros studijas pradės jau pavasario semestre, o baigę dvejų metų kursą galės rinktis mainų semestrą Kinijos universitete ar vasaros stovyklą, taip pritaikydami savo kinų kalbos ir kultūros žinias bei galėdami susikurti savo pažinčių ratą toje šalyje.