MINETRAIN Jari Joutsenvaara 038Vilniaus universiteto Verslo mokykla sėkmingai baigė dalyvavimą projekte The Baltic Sea Underground Innovation Network (BSUIN). Projekto metu buvo įkurta Europos požemines laboratorijas vienijanti asociacija, išplėtoti Baltijos jūros regione esančių požeminių kasyklų ir laboratorijų tinklas bei išanalizuotos jų teikiamos galimybės verslui ir inovacijų kūrimui. Šiose požeminėse kasyklose buvo atliekami įvairūs moksliniai tyrimai, vykdomos verslo aplinkos ir plėtros galimybių analizės. Projektas buvo įvertintas kaip itin sėkmingas, todėl buvo patvirtintas jo pratęsimas su dar ambicingesniais tikslais.

„Šis projektas tęsėsi daugiau nei dvejus metus ir atnešė tikrai puikius rezultatus – tikime, kad kartu nuveiktas darbas prisidės prie didesnio verslo ir mokslo bendradarbiavimo, naujų galimybių inovacijų kūrimui ir Baltijos regiono plėtros. Projektas išskirtinis ir tuo, jog jame dalyvaudama Verslo mokykla praplėtė savo tarptautinių partnerių tinklą ir užmezgė itin stiprius patikimus ryšius. Jau dabar galime pasidžiaugti naujomis bendradarbiavimo idėjomis bei projektais, kuriuos pradedame įgyvendinti. Tikime, jog tai atneš daug naudos Verslo mokyklos ir viso Universiteto bendruomenei“ – teigia VU Verslo mokyklos direktorė dr. Birutė Miškinienė.

The Baltic Sea Underground Innovation Network (BSUIN) projekte dalyvavo 14 partnerių ir 18 asocijuotų organizacijų iš 9 Baltijos jūros regiono valstybių. VU Verslo mokykla buvo atsakinga už verslo analizės sritį, projekto informacijos sklaidą ir BSUIN tinklo pasiūlymo paketo sukūrimą tolimesnei sklaidai.

„BSUIN projektas buvo įvertintas kaip itin sėkmingas. Puikus partnerių darbas lėmė ir norą užtikrinti šio projekto metu gautų rezultatų tęstinumą įveiklinant Europos požemines laboratorijas vienijančią asociaciją – European Underground Laboratories Association. Šiam tikslui įgyvendinti gavome pritarimą dar 9 mėnesius dirbti kartu ir pasiekti tikrai ambicingus tikslus. Tikime, kad ir pasibaigus projektui ši asociacija toliau sėkmingai prisidės prie Baltijos šalių ir Europos regiono inovacijų ekosistemos kūrimo, o mes labai džiaugiamės galėdami būti to dalimi“ – teigia vienos iš projekto dalių vadovas Vytenis Mockus.

Naujajame projekte VU Verslo mokykla bus atsakinga už projekto rinkodarą.