Užsitęsusi pandemija pristabdė įprastinį visų gyvenimą – tiek darbas, tiek studijos nuotoliniu būdu nieko nebestebina. Vis dėlto viltis, kad rudenį galimai grįšime prie įprastų studijų vis didėja, ypač žvelgiant į studentų, pateikusių paraiškas įvairioms mainų programoms – Erasmus+, Arqus ir Coimbra grupės, ISEP, dvišalių mainų – skaičius. Rudenį studijoms pagal šias mainų programas išvyks rekordinis VU VM studentų skaičius.

Erasmus + programoje pateiktos 37 paraiškos (tuo tarpu 2020 m. rudens semestre pagal šią programą studijoms partnerių institucijose išvyko 2 studentai).  Po truputį studentai atranda Arqus grupės partnerių universitetus ir paraiškų studijoms šiuose universitetuose daugėja. Šia galimybe 2020 m. rudens semestre pasinaudojusi Tarptautinio verslo programos studentė Ainė Raupelytė džiaugiasi nepabūgusi Covid-19 grėsmės ir vis dėlto išvykusi studijuoti į Padujos universitetą Italijoje, kurį labai rekomenduoja kitiems studentams.

Itin aktyvūs VU VM studentai buvo dalyvaudami dvišalių mainų atrankoje – pateikta net 11 paraiškų (palyginimui - ankstesniais metais pagal dvišalius mainus išvykdavo 1-2 studentai per metus) ir visos 100% patenkintos.

„Dvišalių mainų programa atveria tolimiausių pasaulio kraštų prestižinius universitetus, todėl tikrai džiugu, kad mūsų studentai vis aktyviau naudojasi universiteto teikiamomis galimybėmis ir neapsiriboja vien Erasmus+ programa galvodami apie mainų semestrą užsienyje“ – teigia VU VM Tarptautinių mainų koordinatorė Danutė Butkienė.

2021 m. rudens semestre VU VM studentai vyks studijuoti į šias šalis: Honkongą (Honkongo universitetą), JAV (Oklahomos universitetą), Rusiją (Sankt Peterburgo valstybinį universitetą), Kiniją (Beijing užsienio studijų universitetą - BFSU), Singapūrą (Singapūro vadybos universitete studijuos 2 VU VM studentai). Vis dėlto patraukliausia studijų kryptis – Pietų Korėja, net 5 studentai pasirinko šios šalies universitetus mainų semestrui (2 studentai studijuos Sungkyunkwan universitete, po vieną Kyungpook nacionaliniame, Kyung Hee bei Seulo nacionaliniame universitetuose).

2021 m. rudens semestre pasinaudoję ISEP dvipusio mobilumo programa studijoms partnerių universitetuose išvyks pirmieji VU VM studentai. Aplikavo 4 studentai ir visų jų paraiškos buvo priimtos. Mūsų studentų laukia studijos JAV – Beloit koledže, Trumano valstybiniame universitete, Kalifornijos valstybiniame universitete  bei Jungtinės Karalystės Bradfordo universitete.

Tikimės, kad visi atrinkti studentai sėkmingai išvyks studijuoti į partnerių institucijas ir linkime jiems įdomių ir naudingų patirčių!