Rugsejo 1Naujus studijų metus Vilniaus universiteto Verslo mokykla pasitinka su dideliu naujų studentų skaičiumi – šiais metais prie antreprenerystės namų bendruomenės prisijungė virš 300 pirmakursių.

„Šie metai Verslo mokyklai yra ypatingi – jau trečius metus Tarptautinio verslo bakalauro studijų programa išlieka tarp populiariausių studijų programų – esame penkti pagal pirmąjį stojančiųjų pageidavimą ir pirmi verslo ir viešosios vadybos kryptyje. Be to, startuojame su nauja, unikalia magistrantūros studijų programa DeepTech Entrepreneurship, kuri susilaukė itin didelio stojančiųjų susidomėjimo. Visa tai parodo ypač didelį pasitikėjimą mūsų vykdomomis studijomis. Nors ką tik prasidėjo nauji mokslo metai, mes jau pradedame ruoštis kitiems, jog galėtume savo studentams ir bendruomenės nariams pasiūlyti verslo ir inovacijų sprendimais grįstas aukščiausios kokybės studijas“ – teigia VU Verslo mokyklos vadovė dr. Birutė Miškinienė.

2021 metais išaugo ir užsienio studentų susidomėjimas verslo studijomis. Paraiškų skaičius išaugo daugiau nei 70 procentų, o Verslo mokyklos tarptautinę bendruomenę papildys daugiau nei 60 procentų daugiau užsienio studentų lyginant su praėjusiais metais. Studentai atvyksta iš Vokietijos, JAV, Maroko, Naujosios Zelandijos, Lenkijos, Kamerūno, Azerbaidžano, Italijos, Baltarusijos ir kitų šalių. Taip pat šiais metais semestrui studijų pagal atskirą bendradarbiavimo susitarimą vėl atvyksta grupė verslo studentų iš Pôle Léonard de Vinci universiteto Paryžiuje.

Magistrantūros studijos šiais metais taip pat sulaukė didelio stojančiųjų dėmesio. Priėmimas buvo vykdomas į Skaitmeninės rinkodaros, Digital Marketing, Tarptautinio verslo finansų, International Project Management, MBA Entrepreneurship studijų programas bei naują tarpdisciplininę studijų programą DeepTech Entrepreneurship, vykdomą kartu su VU Matematikos ir informatikos, Fizikos fakultetais bei CERN. Ši programa sulaukė itin didelio stojančiųjų susidomėjimo ir pagal pageidavimų skaičių pirmuoju prioritetu beveik susilygino su International Project Management programa, kuri jau kelis metus yra viena populiariausių tarp stojančiųjų.

„Priėmimas į magistrantūros studijas mums vėl patvirtino įžvalgas, kurias turime jau nuo ankstesnių metų – susidomėjimas verslo studijomis yra itin didelis, tačiau valstybės finansuojamų vietų skaičius niekaip nepatenkina šio poreikio. Labai gaila, kai itin motyvuoti studentai turi rinktis patys mokėti už studijas ar jas atidėti kitiems metams ir bandyti vėl gauti valstybės finansuojamą vietą. Tai tikrai kelia nemažai klausimų dėl šių vietų paskirstymo“ – teigia dr. Birutė Miškinienė.