2023-05-04

Kaip skatinti atsakingą vartojimą? Kaip sumažinti pakuočių daromą žalą planetai?

Tokį „L‘Oreal“ prekių ženklo „Kiehl's“ iššūkį gavo Vilniaus universiteto Verslo mokykloje (VU VM) organizuotoje BIP (Blended Intensive Program) dalyvavę studentai iš VU VM, Roterdamo verslo mokyklos ir Banku Augstskola (BA) Verslo ir finansų mokyklos.

Visą savaitę BIP dalyviai ruošė pasiūlymus iššūkiui spręsti: pakeliui pasiskirstė į komandas, geriau viens kitą pažino per komandinius žaidimus, išgirdo apie „L‘Oreal“, „Kiehl's“ prekių ženklų filosofiją, aplankė Užstato sistemos administratoriaus pakuočių skaičiavimo centrą, „Douglas“ parduotuves ir pastarojoje vykdė klientų apklausas, klausėsi VU VM dėstytojos doc. dr. Elzės Rudienės, doc. dr. Sauliaus Buivio iš Roterdamo verslo mokyklos paskaitų, dalyvavo „L‘Oreal“ verslo atstovių – Ilonos Sugintienės, Monikos Lauronaitytės – ir VU VM dėstytojos doc. dr. E. Rudienės mentorysčių sesijose.

BIP’ą laimėjo komanda, „Kiehl's“ prekių ženklui pasiūliusi planšetinių kompiuterių integraciją „Douglas“ parduotuvėse. Klientai, atsakę į klausimyną planšetėse, galėtų lengviau pasirinkti jiems tinkančius produktus ir pirktų tai, kas tinka, o ne tiesiog patinka.

Komisijos nariai – doc. dr. Saulius Buivys iš Roterdamo universiteto, Jelena Smirnova, Modris Zakis, Veronika Sinkevič iš „L’Oreal”, Gabrielė Petniūnienė iš „Douglas”, VU VM lektorė Danutė Rasimavičienė  – vertino studentų siūlomų idėjų nuoseklumą, išbaigtumą, komunikacijos, edukacijos planus, pakuočių mažinimo aspektą. Laimėtojų komanda pasiūlė ne tik sprendimą, bet ir jo viešinimo, edukacijos socialiniuose tinkluose idėjas, aptarė, kaip išmatuoti rezultatus.

Sveikiname BIP nugalėtojų komandą: Zil-E-Huma Abbasi, Maurits Euving, Jara De Groot, Hairis Zaimar iš Roterdamo verslo mokyklos, Mariah Krystle Palcia, Aleksandrs Bartkevics iš BA Verslo ir finansų mokyklos bei VU VM atstovus Hatice Dindar, Huseyin Serif Seras, Rahsan Unal, Auksė Damaševičiūtė, Raphael Moulin, Raminta Strumilaitė, Ugne Dvileviciute.

VU VM doc. dr. E. Rudienė apžvelgdama renginį pastebėjo, kad sunkiausia tokią programą organizuoti pirmąsyk – išbandyti kažką naujo baisu visiems. Ateityje VU VM ir toliau planuoja vystyti ir tobulinti BIP projektą.

Kaip teigė doc. dr. Saulius Buivys, svarbiausia pridėtinė BIP vertė – tarptautiškumas, kuris svarbus siekiant pasaulyje pripažintų akreditacijų.

MicrosoftTeams image 2

MicrosoftTeams image 17