Sidebar

Tarpt mainai

Norėtum išvykti studijuoti pagal mainų programą, tačiau abejoji ar nežinai nuo ko pradėti?

Mobilumo gidas tau padės ne tik apsispręsti, bet ir pasiruošti mobilumui: www.mobilumogidas.lt

 

ikona 1  Erasmus studijos                           

Iš studijų Portugalijoje grįžusi VU VM studentė Aušrinė Šapkaitė sako:

Emilia Sapkaite  

„Erasmus mainai buvo neįkainojama patirtis, sustiprinusi pasitikėjimą savimi, praplėtusi akiratį ir išlaisvinusi mintis. Išvažiavau perlipdama baimę likti viena, pasimetusia ir nesuprasta, tačiau parsivežiau daugybę įspūdžių ir užmegztas draugystes su žmonėmis iš visos Europos, Kanados, Zimbabvės, Brazilijos, Čilės... Ši patirtis privertė suprasti, kad pasaulis visgi yra aprėpiamas, o žmonės iš kitos jo pusės gali būti panašesni į mane, nei galvojau!

Jei būčiau pasidavusi baimei, komfortui ar norui toliau dirbti ir užsidirbti, būčiau praradusi ne tik stipriai patobulėjusius anglų kalbos įgūdžius, bet ir įkvėpimą drąsiau žvelgti į naujus iššūkius, o suderinti intensyvias studijas su įsiliejimu naujoje aplinkoje, renginiais ir kelionėmis buvo paprasčiau, nei atrodo – tereikėjo pradėti. Labai raginu pasidomėti mainų galimybėmis ir pasinerti į vieną unikaliausių siūlomų patirčių“!

 

Daugiau informacijos apie Erasmus studijas.

VU VM Erasmus+ programos partnerių sąrašą rasite čia: www.erasmus.tprs.vu.lt/partneriai/, pasirinkę Vilniaus universiteto Verslo mokyklą.

 


ikona 9  Erasmus praktika                        

Išnaudok Erasmus praktikos galimybes!

 

Apie Erasmus absolvento praktiką pasakoja mūsų alumnė Viktorija Janulytė, 2020 m. sausį baigusi Verslo finansų bakalauro studijas:

hdr „Praktika po studijų yra dar vienas naujas nuotykis ir labai naudinga patirtis. Atlikdama praktiką kelionių organizatoriaus įmonėje Švedijoje, turiu galimybę įgyti naudingų žinių ir daryti tai, ką labiausiai mėgstu - keliauti. Nors Švedijoje esu jau beveik pusė metų, tačiau tikrai turiu dar daug ką pamatyti ir patirti.“

 

Daugiau informacijos apie Erasmus praktiką.

 

 

ikona 14 Dvišaliai mainai                        

 

Verslo finansų programoje studijuojantis Edvinas Zvicevičius dalinasi nepamirštama studijų patirtimi Honkonge:

edvinas

„Prieš atvykstant į Honkongą, maniau, jog tai - dangoraižių miestas, betono džiunglės ir tiek. Tačiau, praleidęs 5 mėnesius šioje tolimoje šalyje, supratau, kad tai kur kas daugiau... Per šį laiką aplankiau beveik visas lankytinas, žymiausias ir įspūdingiausias Honkongo vietas, teko pabuvote net tikrose džiunglėse! 

City University of Hong Kong turi aukštus reitingus pasauliniu mastu, todėl studijos nebuvo iš lengvųjų. Vis dėlto, dėstytojai sukalbami ir draugiški, o tai kaskart pakeldavo nuotaiką jungiantis į paskaitas (kadangi jos vyko nuotoliniu būdu). Nuotolinis mokymas buvo sklandus, didelis privalumas buvo tas, jog veikė skaitykla, kurioje buvo galima mokytis visiškoje tyloje kartu su daugeliu kitų studentų. Skaityklos patalpos jaukios, modernios, ir svarbiausia - vėsios, o tas tikrai praversdavo, kuomet lauke kasdien virš 35 laipsnių karščio. Be viso to, nerealiausia yra tai, jog viskas, ką patyriau ir patirtis, kuria dalinuosi, yra Vilniaus Universiteto Verslo mokyklos dėka. Mokydamasis vidurinėje mokykloje net neturėjau minčių, kad kažkada išvažiuosiu taip toli, o Honkongas - jau mano trečia aplankyta šalis Azijoje dėl Vilniaus universiteto suteiktų galimybių! Tad visiems studentams, kurie bijo, dvejoja ar kitaip negali nuspręsti - vykti į mainus ar ne - manau suprasite mano atsakymą iš visų įspūdžių, aprašytų aukščiau - vienareikšmiškai taip!“

 

Mūsų studentas Karolis Vyčius pasinaudojo dvišalių mainų galimybe ir rudens semestrą praleido Pietų Korėjoje.

Karolis Vycius  

„Mokslo metų semestras, mokantis viename geriausiai vertinamų universitetų pasaulyje – Seulo Nacionaliniame Universitete, prabėgo be galo greitai. Tarp beveik 28 tūkst. studentų, buvau vienintelis lietuvis! Studijų metu turėjau galimybę gilintis ne tik į verslo ir ekonomikos disciplinas, bet ir per korėjiečių kalbos ir kultūros discipliną, susipažinti su Korėjose vyraujančia kultūra, religijomis, istorija, kalba, filmų ir muzikos industrijomis.

Nors semestras ir paskaitos tikrai nebuvo lengvos, įgyta patirtis, žinios ir pasaulėžiūros praplėtimas tikrai padės ateityje dar sparčiau augti ir tobulėti. O pasauliniu lygiu pripažintų profesorių dėstytos paskaitos dar ne kartą įkvėps norėti ir siekti daugiau.“

 

Daugiau apie dvišalių mainų galimybes.

 

ikona 3

 ARQUS ir Coimbra Group

ARQUS ir Coimbra Group tinklų mainai finansuojami Erasmus+ lėšomis ir vyksta pagal Erasmus+ programos taisykles, reikalavimus ir terminus.

 

Ainė Raupelytė, Tarptautinio verslo anglų kalba programos studentė viena pirmųjų išvyko studijuoti į Arqus tinklo partnerių universitetą Paduvoje:

Ainė Raupelytė

Prieš važiavimą į Italiją iki paskutinės sekundės abejojau savo sprendimu dalyvauti mainų programoje, kadangi visi bendrakursiai dėl Covid-19 persikėlė mainus į kitą pusmetį. Tačiau dabar nei kiek nesigailiu važiavusi! Taip, patirtis buvo šiek tiek kitokia, kadangi tik pirmą mėnesį vyko ESN organizacijos renginiai ir kelionės, kurių metu dažniausiai susipažįsti su naujais žmonėmis (buvo atšaukta slidinėjimo kelionė, laivo vakarėlis, orientacinės, piknikas vynuogyne ir dar begalė veiklų, kurių visi labai laukė), tačiau net ir esant pandemijai sugebėjau apkeliauti labai daug Italijos miestų bei susirasti draugų. Pačios paskaitos gyvai vyko tik 6 savaites (ir tai ne universiteto patalpose), o po to viskas persikėlė į internetą, bet net ir tai man buvo ne minusas, o pliusas, kadangi galėjau keliauti ir nesijaudinti, jog praleisiu paskaitas. Paskaitų kokybe, universitetu ir pačiu Paduvos miesteliu esu labai patenkinta ir visiems labai rekomenduoju!

 

Daugiau informacijos apie ARQUS ir Coimbra Group tinklų mainus.

 

ikona 14 China Track                      
L. Rodriguez nuotr.

VU Verslo mokyklos ir VU Konfucijaus instituto bendradarbiavimas atveria naujas galimybes verslo studijų studentams – kartu vykdomas China Track modulis leis ugdyti naujas kompetencijas, įgyti tarpkultūrinių žinių, kurios labai svarbios siekiant vystyti verslą Kinijos rinkoje.

Vilniaus universiteto Verslo mokyklos Kinijos rinkų (angl. China Track) modulio organizavimo aprašas

 

VU Verslo mokyklos studentų mainų kryptys:

 

Mainų žemėlapis

 

 

Turi klausimų? Susisiek!

Danutė Butkienė

Danutė Butkienė

Tarptautinių mainų koordinatorė

el. p. 

tel. (8 5) 236 61 90

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos